ua en ru

Уряд схвалив п'ятирічну космічну програму

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України схвалив проект закону "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 рр.."

Кабінет міністрів України схвалив проект закону "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 рр.." Відповідне рішення ухвалене 1 жовтня 2012 р., повідомляє прес-служба Кабміну.

Законопроектом, який буде представлений на розгляд Верховної Ради України, пропонується затвердити відповідну програму, яка є п'ятою космічною програмою незалежної України.

Читайте також: Україна виділить на п'ятирічну космічну програму 1 млрд грн

Мета програми - підвищення ефективності використання космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань соціально-економічного, культурного, інформаційного і науково-освітнього розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки і оборони та захисту геополітичних інтересів держави. Передбачається, що реалізація програми забезпечить розвиток космічних технологій та їх інтеграції в реальний сектор національної економіки і сфери національної безпеки і оборони. Зокрема планується здійснити дистанційне зондування Землі з космосу, розвивати космічні системи телекомунікації та навігації, проводити наукові дослідження, створити космічні комплекси і т.д.

Реалізовуватися програма буде за рахунок коштів держбюджету, інвестицій та інших джерел (в тому числі і з використанням механізмів державно-приватного партнерства). Орієнтовний обсяг фінансування програми за рахунок усіх джерел становить 2,58 млрд грн., У тому числі з державного бюджету - 1,12 млрд грн.

В кінці січня, Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо виконання концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 р. Серед іншого, концепція передбачає космічні експерименти на міжнародних космічних станціях, в тому числі за участю вітчизняних космонавтів-дослідників у складі міжнародних екіпажів.

Читайте також: Україна і Судан підписали угоду про співробітництво у сфері космічних досліджень

Згідно з програмою, Україна братиме участь у дослідженні Місяця, використовуючи вітчизняні космічні апарати. Також задекларовано, що будуть створені космічний ракетний комплекс з ракетою-носієм "Циклон-4", (про активізацію реалізації цього проекту заявляли ще в 2011 р.) космічний ракетний комплекс з ракетою-носієм з екологічно чистим паливом "Маяк", авіаційно-космічний комплекс "Повітряний старт" на базі легкого літака і важкого літака. Фінансувати всі ці починання будуть, залучаючи приватний капітал.

Орієнтовний обсяг фінансування становить 38,5 млрд грн. Реалізація концепції буде проходити в 4 етапи: перший етап - 2011-2017, другий - 2018-2022, третій - 2023-2027 і четвертий етап - 2028-2032.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Відзначимо, що на реалізацію космічних програм у 2012 р. було виділено 111 млн грн. А за перше півріччя 2011 р. підприємства ракетно-космічної галузі в порівнянні з відповідним періодом 2010 р. збільшили обсяг випуску і реалізації продукції в 2,3 рази - до 213 млн дол.