Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) об'єднало справи по екс-прем'єру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко в одне провадження і створило загальну слідчу групу. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).
Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) об'єднало справи по екс-прем'єру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко в одне провадження і створило загальну слідчу групу. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).
Згідно з повідомленням, Генпрокуратура Україна визначила підслідність по всіх справах Тимошенко за слідчими СБУ.
У провадженні СБУ знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням у вчиненні в 1996-2000 рр. замаху на розтрату коштів держбюджету України в 405,5 млн дол.
Крім того, у виробництві головного слідчого управління Державної податкової служби України перебуває кримінальна справа за обвинуваченням в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол., незаконного відшкодування бюджетних коштів та ухилення від сплати податків на загальну суму понад 47 млн грн шляхом запровадження фінансової схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією "ЄЕСУ" і приховування отриманих від підконтрольних їй офшорних компаній доходів, які використані для особистого збагачення.
Раніше вчора повідомлялося, що фракція БЮТБ припинила участь в переговорному процесі, про який було заявлено лідером фракції БЮТБ Іваном Кириленком для того, щоб домогтися звільнення з СІЗО екс-прем'єр-міністра Тимошенко.
Вчора, 6 грудня, відбулися переговори про можливі компроміси, на які був готовий піти БЮТБ в обмін на звільнення Тимошенко.
Зазначимо, як повідомила прес-служба Батьківщини з посиланням на рішення фракції, прийняте на терміновому засіданні, фракція БЮТ-Батьківщина, не підтримала пропозиції голови фракції Івана Кириленка про голосування за непопулярні закони в обмін на звільнення Юлії Тимошенко.
Раніше Іван Кириленко під час брифінгу у ВР заявив, що БЮТБ готовий голосувати за бюджет-2012 і закон про ринок землі в обмін на звільнення Тимошенко з СІЗО.
Сьогодні стало відомо, що голова фракції БЮТБ Кириленко подав у відставку.
Раніше, 5 грудня ц.р., прес-служба ДПСУ повідомила, що слідчі податкової міліції будуть надавати екс-прем'єр-міністру Тимошенко в приміщенні Київського СІЗО для ознайомлення відповідні матеріали судових експертиз.
Таке рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що Тимошенко та її захистом було заявлено клопотання про надання для ознайомлення матеріалів проведених у справі судових експертиз та враховуючи відсутність медичних протипоказань щодо проведення слідчих дій екс-прем'єром.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва на засіданні 1 грудня ухвалив проводити попереднє слухання апеляції Юлії Тимошенко за її відсутності. Суд послався на те, що на попередньому слуханні присутність засудженого не обов'язково. Таким чином суд не знайшов підстав для задоволення клопотання захисту Тимошенко про призупинення судового провадження.
Раніше повідомлялося, що в переданій Юлією Тимошенко заяві зазначається, що вона не має можливості бути присутньою на засіданні за станом здоров'я. Захист колишнього прем'єра висловив думку, що без засудженого категорично не можна продовжувати засідання і зажадала призупинити судові провадження. Прокурори заявили, що немає підстав для зупинки судового провадження, і наполягли на продовженні судового засідання.
26 листопада, Генпрокуратура України звинуватила екс-прем'єра у черговому злочині. За словами заступника генпрокурора України Рената Кузьміна, Тимошенко причетна до вбивства депутата Верховної ради Євгена Щербаня в 1996 р. Гроші, які отримали кілери за вбивство Щербаня, нібито надійшли з рахунків фірм, що належать Тимошенко і Павлу Лазаренко, який займав тоді пост глави уряду.
22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує обвинувачення за новим справами проти Тимошенко. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.
14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковінец повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко за її діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне провадження.
7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр.. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.
13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Її звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренко, вона здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу Україна" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня. Повідомлялося, що її буде розглядатися Апеляційний суд м. Києва 13 грудня.