СБУ не знайшла нових доказів замаху на Володимира Путіна
Слідчі Служби безпеки України (СБУ) доcі не можуть пред'явити заарештованим за незаконний обіг вибухівки уродженцю Чечні Руслану Мадаеву і громадянинові Казахстану Іллі П’янзіну звинувачення в підготовці замаху на прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна. Про це пише "Коммерсант".
Джерела видання в правоохоронних органах України стверджують, що ніяких інших свідчень, крім відеозапису, показаного в ефірі "Першого каналу", у слідства поки немає.
Нагадаємо, 4 лютого СБУ затримала в Одесі трьох громадян Росії. У ході спецоперації, зокрема, був заарештований 31-річний Адам Осмаєв, який перебуває в міжнародному розшуку, а також двоє його спільників. Осмаєв в сюжеті, який показав "Перший канал", зізнався в плануванні замаху на Путіна. За його словами, інструкції терористам давав ватажок чеченського підпілля Доку Умаров.
Розкрити змову вдалося після вибуху в Одесі, що спочатку визнали вибухом побутового газу. Однак згодом з'ясувалося, що в цій квартирі готувався замах. Там загинув один зі злочинців, а на місці інциденту знайшли сліди вибухівки.
Як повідомив "Комерсанту" керівник прес-центру управління СБУ в Одеській області Ігор Скуртов, за останні дні "в розслідуванні не відбулося суттєвих змін". При цьому він не зміг відповісти на питання, чи є в розпорядженні СБУ інші свідчення підозрюваних, крім тих, що вже були показані в ефірі російського телебачення.
У той же час джерело видання, близьке до слідства, стверджує, що досліджені речові докази по справі не дають однозначної відповіді на питання про цілі заарештованих Осмаева і його спільника П’янзіна.
Зокрема, були вивчені елементи вибухових пристроїв, знайдених у квартирі, ноутбук з різними відеозаписами та фотографіями, а також деякі свідчення заарештованих. Джерело видання стверджує, що в пам'яті ноутбука є відео, як злочинці готували вибухівку з селітри, купленої в господарському магазині.
"Разом з відео з кортежем Путіна зберігалися фотографії декількох великих громадських будівель Одеси, наприклад палацу спорту. Але ніякого теракту на території Одеси не планувалося. Це було саме навчання", - розповів кореспонденту видання співробітник правоохоронної структури, знайомий з матеріалами слідства.
Таким чином, українське слідство схиляється до того, що фігуранти гучної справи дійсно збиралися здійснювати вибухи в Росії, але швидше не з метою замахів на конкретних осіб, а для диверсій економічного характеру. Наприклад, атакувати газопроводи або нафтопроводи.