СБУ запобігла замаху на Путіна
Служба безпеки України (СБУ) підтвердила інформацію про запобігання замаху на прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна.
"Підтверджую, що, завдяки взаємодії спецслужб України та Росії, затримано групу іноземних громадян, причетних до терористичної діяльності. За їхніми свідченнями, вони готували замах на Путіна", - сказала РБК керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко.
СБУ 4 лютого 2012 р. в Одесі затримала трьох громадян Росії. У тому числі в ході спецоперації заарештовано 31-річного Адама Османа, який знаходиться в міжнародному розшуку, а також двоє його спільників.
Раніше сьогодні "Перший канал" з посиланням на спецслужби Росії і Україні повідомив про запобігання замаху на Путіна. Стверджувалося, що банда готувала серію вибухів в Москві відразу після президентських виборів. Вибухівка вже була завезена до столиці і захована в районі Кутузовського проспекту. Затриманий Осмаев заявив, що підготовка до теракту вже завершувалася, а підірвати планувалося урядовий кортеж.
Як повідомлялося, інструкції терористами були отримані від ватажка чеченських екстремістів Доку Умарова. За даними "Першого каналу", розкрити змову вдалося після вибуху в Одесі, який спочатку визнали за вибух побутового газу. Однак, як з'ясувалося, на квартирі в цьому українському домі велася підготовка замаху.
Цікавий той факт, що рівно 4 роки тому, 2 березня 2008 року в ЗМІ з'явилася інформація про запобігання замаху на Путіна, який тоді ще був Президентом Росії. Нібито був спійманий громадянин Таджикистану з гвинтівкою. Проте пізніше спецслужби не підтвердили факт підготовки замаху.
Відзначимо, експерти в міжнародних рейтингових агентствах вважають, що програш Володимира Путіна на президентських виборах підвищить довіру до російських демократичних інститутів, але в короткостроковій перспективі може негативно позначитися на суверенних рейтингах країни. Втім, це не вкладається в базові сценарії, стверджують в міжнародних рейтингових агентствах і обіцяють не переглядати прогнози навіть в тому випадку, якщо одним туром голосування не обійдеться.
Питання про те, чи передбачають агентства негативні дії з прогнозами і рейтингами Росії та навколодержавних емітентів у разі програшу прем'єра на виборах в першому або другому турі, РБК daily адресувала міжнародним S&P, Fitch і Moody's, а також російському "Експерт РА". Погоджуючись, що "будь-який результат виборів буде демократичним", аналітики відзначають, що саме політичні ризики є потенційними факторами, здатними привести до негативних дій з рейтингами.
"З того моменту, як Fitch останній раз підтвердило рейтинг Росії у вересні 2011 року, підвищилася політична невизначеність в країні і погіршився глобальний економічний прогноз. Імовірність підвищення рейтингів скоротилася, і "стабільний" прогноз краще відображає існуючий баланс ризиків", - відзначає Чарльз Севіль, директор аналітичної групи Fitch по суверенних емітентах. Він уточнює, що "політичний ризик являє собою негативний рейтинговий фактор в порівнянні з більшістю інших країн з рейтингами BBB, а події недавнього часу виявили обмеження і ризики, пов'язані з політичною моделлю Росії".
Якщо на президентських виборах переможе не Путін, рейтингові агентства обіцяють різко не знижувати рейтинги. "На випадок, якщо це все ж відбудеться, наша відповідь така: саме по собі ні, не вплине. Однак наша оцінка рейтингу Росії після настільки суттєвою зміни влади, безумовно, залежала б також від політичних наслідків, політичної програми і курсу, що проводиться тим, хто став би наступним Президентом", - говорить суверенний аналітик Standard & Poor's Кай Штукенброк.
На думку Fitch, Волидимир Путін як і раніше має найбільш ймовірні шанси на перемогу на президентських виборах 4 березня.
"Рейтинги ряду компаній і банків, які, на наш погляд, мають зараз сильну адміністративну підтримку, в разі дестабілізації політичної обстановки дійсно можуть бути переглянуті. Але ймовірність такого сценарію ми вважаємо мінімальної, і найближчим часом у нас не було в планах розглядати питання рейтингів даних організацій на предмет перегляду їх рівня або прогнозу по рейтингу. Адже навіть у випадку реалізації описаного сценарію ситуація критично найближчим часом не зміниться", - підтверджує заступник директора "Експерт РА" Павло Самієв.