Збірна Іспанії - чемпіон Європи з футболу

Збірна Іспанії стала чемпіоном Європи з футболу, який в ці дні проходив на полях Швейцарії і Австрії. Підопічні Луіса Арагонеса у фінальному матчі виграли у збірної Німеччини з рахунком 1:0.

Збірна Іспанії стала чемпіоном Європи з футболу, який цими днями проходив на полях Швейцарії і Австрії. Підопічні Луіса Арагонеса у фінальному матчі виграли у збірної Німеччини з рахунком 1:0. Німці почали перший тайм дуже активно. Вже на 3-ій хвилині Мирослав Клозе перехопив невдалий поперечний пас Серхіо Рамоса, але упустив м'яч дуже далеко і не зміг завдати удару по воротах Ікера Касильяса. Трохи пізніше Томас Хітцльшпергер після передачі Лукаса Подольськи дістав можливість завдати удару з вигідної позиції, але не зміг як слід підлаштуватися під м'яч і відправив його прямо до рук воротарю. Підопічні Луіса Арагонеса почали занадто обережно, але після чверті години гри нарешті почали показувати свій фірмовий футбол. Перший гольовий момент біля воріт Йенса Леманна виник саме тоді - Андрес Інієста прийняв м'яч в штрафній, відкинув його убік, але, роблячи найнебезпечнішу передачу уздовж лінії воротарської, влучив у Пера Мертесакера. Рикошет трохи не став для збірної Німеччини фатальним, але Леманн, витягнувшись в струнку, перевів м'яч на кутовий. До певного часу німецьким футболістам вдавалося впоратися з іспанським півзахистом, проте, як тільки гравці в білій формі почали втомлюватися, все змінилося. На 23-ій хвилині в ході красивої багатоходовки Серхіо Рамос з правого флангу виконав навіс на Фернандо Торреса, той виграв верхову боротьбу у Мертесакера, проте м'яч після його удару головою стряс штангу. Ну а незабаром після півгодинної позначки гол у ворота Леманна, який явно назрівав, все-таки відбувся. Після передачі Хаві на Торреса показалося, що Филип Лам випереджає форварда "Ліверпуля" в боротьбі за м'яч, проте нападаючий зробив приголомшливий ривок, відтіснив суперника корпусом і переграв Йенса Леманна, який залишив ворота - 1:0 на користь Іспанії. Другий тайм почався за сценарієм першого - німці, намагаючись створити щось біля чужих воріт, періодично провалювалися у своїх, і на початку тайму один за іншим небезпечно били Хаві Ернандес і Давид Сильва. У першому епізоді своїх партнерів виручив Леманн, а хавбек "Валенсії", знаходячись в дуже хорошій позиції, промахнувся. На 56-ій хвилині Торрес знову, як і в моменті з першим голом, випередив захисника під час ривка до проникаючої передачі, але на цей раз воротар німців вчасно встиг до м'яча. У ці хвилини дружині Йоахима Льова, яка насилу трималася під градом іспанських атак, було важко. І знову ситуацію спробував переламати Баллак - саме після його удару в торкання через межу штрафного стадіон "Ернст Хаппель" ахнув. А через деякий час вже Арагонес випустив на полі замість Фабрегаса півзахисника оборонного плану Хабі Алонсо. Але цей відрізок тривав недовго - іспанці швидко знайшли свій ритм і вже Леманну довелося трудитися у поті чола, рятуючи свої ворота після ударів Серхіо Рамоса, Інієсти, і знов Інієсти - причому в другому випадку голкіперу допоміг Торстен Фрінгс, який встав на шляху м'яча у ворота. На 76-ій хвилині іспанці і зовсім зобов'язані були вирішувати результат матчу - після навісу Санті Касорли з правого флангу Даніель Гуїса скинув м'яч на хід Маркосу Сенне, але той, знаходячись в парі метрів від воріт, не зумів завдати завершуючого удару. У результаті підопічні Луіса Арагонеса обіграли збірну Німеччини з рахунком 1:0 і через 44 роки повернули собі титул чемпіона Європи.