Збірна Туреччини упевнено обіграла Україну (відео)

Збірна Туреччини абсолютно по справі обіграла нашу команду. Експеримент Блохіна зі складом нашої команди ні до чого доброго не привів. Спочатку наш захист "прогавив" Джанера. А потім, при створенні штучного офсайду, помилвся і пропустив гол від Пектемека. У підсумку, 2:0 і перед матчем з шведами стає дуже страшно.

Туреччина - Україна 2:0
Голи
: Джанер, 30, Пектемек, 70
Туреччина: Мерт Гюнок, Хаміт Алтинтоп, Семіх Кайя (Топрак, 31), Егемен (Емре, 78), Алі Калдырым, Торі (Байтар, 83), Топал, Шахін, Арда (Туна Торун, 66), Джанер (Серкан, 66), Пектемек (Булут, 81)
Україна: Пятов, Бутко (Гусєв, 64), Кучер (Хачеріді, 46), Ракицький, Шевчук, Гармаш (Назаренко, 46), Ротань, Коноплянка, Мілевський (Селезньов, 69), Алієв (Шевченко, 46), Девіч

Олег Блохін, як і обіцяв, випустив більш оборонний варіант збірної України. На цей раз, в центрі оборони грали "гірники" Ракицький, Кучер, на флангах - Бутко і Шевчук. Несподівано, не потрапили в заявку Ярмоленко і Тимощук. Мабуть, тренер українців вже побачив їх рівень і просто дав відпочити. В атаці вийшли Девіч і Мілевський. Їм подавали м'ячі Коноплянка, Алієв, Ротань і Гармаш.

З перших хвилин, турки, яких підтримували численні німецькі турки, понеслися вперед. Жодних особливих дивідендів винести з цього натиску "яничарам" не вдалося. Максимум, на який вистачало підопічних Абдули Авчи - це небезпечні паси або навіси. Більшість атак завершувалися або виходами м'яча за поле, або тим, що наші захисники забирали його. Українці на чужу половину поля повноцінно вийшли тільки к 20-ій хвилині матчу. Але, як і суперник, добитися результату не змогли. Були удари здалека від Алієва і Ракицького, але обох гравців підвела точність. А ось на 30-й хвилині турки несподівано, але заслуженно, відкрили рахунок. Пектемек накрутив на лівому фланзі атаки декількох захисників і віддав на вільного Джанера. Еркін, в падінні, проштовхнув м'яч повз Пятова. Відразу після цього, турки могли збільшити розрив, але Топал по воротах не попав. Були можливості і в українців відігратися. Перший момент - Девіч скинув на лінію штрафної під удар Коноплянки, але під м'яч героїчно кинувся захисник турків. Другий - Алієв небезпечно подав штрафний, Ракицький у стрибку переправив м'яч в далекий від воротаря кут, але Мерт Гюнок в неймовірному стрибку вибив м'яч на кутовий. Під кінець тайму гравці обох команд поштовхалися, Кучер і Егмен отримали по жовтій картці, і команди пішли на перерву.

Другий тайм почався також, як і перший - атаками турецької збірної. Але,вийшовші на заміну Шевченко і Назаренко внесли до дії українців креатив. І з часом, ми відсунули гру від своїх воріт. Справа дійшла до декількох потенційно небезпечних ударів, але не більше. Турків цілком влаштовував результат на табло, і тому вперед вони особливо не "неслися". Хіба що, коли була можливість зіграти на контратаках. А потім вийшов Гусєв і гра українців прийняла по-справжньому цікавий вид - атаки стали ще більш цікавими і більш небезпечними. Здавалося, зараз українці зрівняють рахунок. Але наша збірна пропустила. Пропустила дуже безглуздий гол. Наш захист спробував створити штучний оффсайд, але Ракицький не встиг за партнерами. Вся ця катавасія вилилася в атаку правим флангом Шахіна, який віддав в центр штрафної на набігаючого Пектемека, який без зусиль перекинув Пятова. Після цього українці "сіли". В першу чергу, психологічно. Могла наша команда пропустити і третій гол, але удар Алтинтопа зі штрафного влучив у поперечину. До честі нашої атаки, Девіч і Шевченко дуже старалися. Але старань тільки їх було дуже мало. На подив, непогано увійшов у гру Селезньов. Саме з його передачі українці створили найнебезпечніший момент за матч. Селезньов виграв верхову боротьбу у захисника, м'яч опинився у Шевченка, і Андрій лівою пробив над воротарем. М'яч влучив у поперечину. Все. Друга поспіль поразка. І ще порція сумних думок для Блохіна.

Єдине виправдання, яке може бути у нашої збірної - це черговий експериментальний склад від нашого тренера. Прав чи ні, Олег Володимирович з цими "оглядинами різних варіантів", ми дізнаємося тільки після ігор Євро. А поки, висновки дуже песимістичні.

Захист грає дуже не зіграно. З усіх запропонованих Блохіном варіантів, пара киян Хачеріді - Михалик здається оптимальною. В центрі поля сьогодні дуже не вистачило Тимощука. Гармаш не тягне роль "хвилеріза". Ротань просто видав матч нижче свого рівня. На фланзі атаки будуть грати Гусєв, Ярмоленко і Коноплянка. Під форвардом, швидше за все, Блохін поставить або Вороніна, або Мілевського. При тому, що Артем зіграв менше, саме він здається більш граючим, ніж Воронін. Попереду - Девіч. А хто ще? Шевченко краще тримати на другий тайм. Він - найбільше посилення атаки, яке є у нашої збірної.

Сподіваємося, що і гравці і тренери нашої збірної з підготовчих матчів винесуть потрібні уроки. І на Євро ми з вами побачимо збірну України, яка нас здивує. Приємно.

Нагадаємо, що наша збірна у першому матчі розгромила відверто слабку Естонію (4:0), а потім програла Австрії (2:3).