Збірна Іспанії виграла чемпіонат Європи з футзалу

Збірна Іспанії, в загребському фіналі здолавши росіян завдяки дублю Серхіо Лосано, здобула четверте поспіль і шосте загалом золото чемпіонатів Європи з футзалу.

Команди зустрічалися у вирішальному матчі Євро вже вчетверте, пише прес-служба УЄФА. У 2005 році в Остраві перемогу святкували іспанці (2:1), які виграли й дві наступні континентальні першості. В 2010-му команди перетнулися й у чвертьфіналі, де після нульової нічиєї піренейці взяли гору в серії пенальті.

Перед матчем наставник збірної Росії Сергій Скорович зазначав, що для успішного протистояння чинним чемпіонам Європи будь-який компонент гри повинен бути відпрацьований до досконалості. Багато в чому головному тренеру вдалося здійснити задумане, однак для того, щоб скинути з трону "фурію роху", цього виявилося мало.

У порівнянні з півфіналом проти Хорватії (4:2) в стартовій четвірці росіян відбулася одна зміна. Замість Ільдара Нугуманова з'явився Костянтин Маєвський, якому двома днями раніше був наданий відпочинок.

Команди почали без розвідки - вже на другій хвилині небезпечний "постріл" Рафаеля Усіна насилу відбив Густаво, який проводив свій третій матч на турнірі. На старті росіяни виглядали цікавіше, але потім дві помилки в обороні могли привести до сумних для них наслідків. Двічі протягом п'яти секунд на авансцену виходив юний Лосано, який обидва рази пробив повз стійку.

Потім ситуація на якийсь час заспокоїлася і гра стала нагадувати шахову партію з великою кількістю позиційної і тактичної боротьби. Небезпечні моменти команди створювали насилу. На 14-й хвилині росіяни проґавили випад Лосано по лівому флангу, але простріл іспанця в штрафний вчасно перервав Дмитро Прудников. Потім уже Мігелін змусив російських уболівальників хапатися за серце, небезпечно "вистріливши" з-за меж штрафного поруч із дальньою стійкою.

Росіяни відповіли прострілом Пули по правому краю, який, утім, вийшов безадресним. Атаки іспанців виходили більш раціональними. Незадовго до перерви Густаво довелося витягувати м'яч з-під поперечини після гарматного "пострілу" лідера піренейців Торраса, який потім ледь не влучив у ближню "дев'ятку".

У дебюті другої половини небезпечний момент виник уже біля воріт збірної Іспанії, коли Сіріло потривожив Луїса Амадо хорошим ударом низом - досвідченому кіперу довелося відбивати м'яч ногою. Росіяни, як і в першому таймі, провели старт активніше, але й іспанці не сиділи склавши руки. В одному з епізодів Торрас після прострілу з правого флангу запустив м'яч над поперечиною.

До середини тайму іспанці додали в русі, знову позначивши певну перевагу у володінні м'ячем. Напруга доходила до межі, і на 31-й хвилині форвард росіян Сергій Абрамов ледь не вивів команду вперед потужним ударом - Амадо був на місці. Через кілька секунд той же Абрамов пробив у сантиметрах від стійки, а на 34-й хвилині зусилля росіян нарешті увінчалися успіхом. Густаво відпасував ліворуч Пулі, гравець московського "Динамо" просунувся вперед, безперешкодно змістився в центр і завдав разючого удару в лівий від голкіпера нижній кут - 1:0.

Іспанці всіма силами рушили вперед, і Густаво довелося несолодко - голкіпер "Сибіряка" опинився під шквалом ударів. Завдання росіян по утриманню рахунку помітно ускладнили спершу п'ятий польовий гравець суперника, який з'явився замість Амадо, а потім вилучення Сіріло за другу жовту картку. Амадо ненадовго повернувся у ворота, але незабаром у ролі п'ятого польового знову з'явився Кіке, і Росії довелося грати втрьох проти п'ятьох.

Однак підопічні Скоровича змогли вистояти в нерівному бою. За дві хвилини до кінця Борха бив у порожній кут і всі вже бачили м'яч у сітці, та Прудников якимось чином виніс шкіряну сферу зі "стрічки".

І все ж іспанці добилися свого за 34 секунди до фінального свистка - Кіке на підступах до штрафного відкотив м'яч під удар Лосано, і снаряд рикошетом від Нугуманова влетів у сітку. Овертайм почався з гострої атаки підопічних Хосе Венансіо Лопеса, які ледь не добилися успіху зусиллями Мігеліна - мимо.

Потім на майданчику стало спокійніше, і гра плавно перетекла в другу додаткову п'ятихвилинку, де й настала розв'язка. На 48-й хвилині мети досяг черговий гарматний дальній удар Лосано. Тепер уже росіяни, змінивши воротаря, змусили Амадо з партнерами неабияк попрацювати. Однак іспанці не тільки відбилися, але і провели у ворота суперника третій м'яч - крапку в цьому футзальному Євро ударом у порожні ворота поставив Борха.

Нагадаємо, що збірна України дійшла на ЧЄ з футзалу до чвертьфіналу, де по пенальті програла господарям турніру хорватам.