Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй одноголосно схвалила текст резолюції 2023, що передбачає збільшення кількості неозброєних спостерігачів в Сирії до 300 чоловік. В даний час, починаючи з 16 квітня 2012 р., на території Сирії вже знаходиться група з 30 міжнародних спостерігачів.
Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй одноголосно схвалила текст резолюції 2023, що передбачає збільшення кількості неозброєних спостерігачів в Сирії до 300 чоловік. В даний час, починаючи з 16 квітня 2012 р., на території Сирії вже знаходиться група з 30 міжнародних спостерігачів.
Текст резолюції підготовлений на підставі двох проектів резолюцій, внесених Росією і Євросоюзом. Відповідно до компромісного тексту, команда спостерігачів, в яку увійдуть військові і цивільні експерти, відправиться в Сирію на початковий період до 90 днів, щоб стежити за режимом припинення вогню і дотриманням умов мирного плану спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана.
Запропонований Росією проект резолюції передбачав негайно надсилати спостерігачів до Сирії. Британія, Німеччина і Франція наполягали на тому, що спочатку сирійська влада повинна вивести з міст війська і важку техніку.
Європейські країни також пропонували введення санкцій проти Сирії невійськового характеру у разі, якщо Дамаск не виконає умови мирного плану Аннана. Росія різко заперечувала проти будь-яких санкцій. Раніше держсекретар США Хілларі Клінтон закликала до введення глобального ембарго на продаж зброї Сирії.
Учасники зустрічі відзначили, що обидві сторони конфлікту явно не виконують умови припинення вогню, які передбачені планом Аннана. План включає припинення насильства всіма сторонами конфлікту, виведення військ з міст, надання гуманітарної допомоги потерпілим, початок політичного діалогу, виключення втручання в ситуацію ззовні і створення ефективного механізму моніторингу за виконанням цих вимог.
Варто відзначити, що на минулому тижні Рада Безпеки ООН вже прийняла одну резолюцію щодо відправки спостерігачів на територію охопленої громадянською війною арабської республіки, згідно з якою перша група спостерігачів від ООН під керівництвом представника збройних сил Марокко прибула в Сирію увечері 15 квітня. Авторами першого тексту резолюції виступили Франція, Британія і США.
Раніше сьогодні повідомлялося, що спостерігачі ООН прибули з інспекцією в Хомс.
Раніше сирійський уряд погодився виконати план Аннана. Сірійські війська припинили військові дії і були виведені з міст. Після вступу в дію плану, запропонованого Аннаном, рівень насильства в Сирію впав, але антиурядові активісти і журналісти, які знаходяться в Сирії, повідомляють про численні порушення режиму припинення вогню.
Згідно з агентством Reuters, у п'ятницю в Сирії загинули щонайменше 23 людини: 10 з них - від вибуху встановленої повстанцями придорожньої бомби, а решта - в результаті обстрілу урядовими військами міста Хомс.
Протистояння влади й опозиції триває в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". За останніми оцінками ООН, за час конфлікту в Сирії загинули вже понад 9 тис. цивільних осіб.