Самий великий у світі збирач електроніки тайваньська Foxconn, на заводах якої в материковому Китаї виробляють планшетники iPad і смартфони iPhone, має намір замінити частину своїх працівників на 1 млн роботів в найближчі три роки, пише РБКdaily.
Самий великий у світі збирач електроніки тайваньська Foxconn, на заводах якої в материковому Китаї виробляють планшетники iPad і смартфони iPhone, має намір замінити частину своїх працівників на 1 млн роботів в найближчі три роки, пише РБКdaily.
Це значно підвищить продуктивність праці і скоротить витрати, пов'язані з ростом зарплат. Аналітики угледіли в рішенні компанії ще одну ознаку того, що привабливість КНР як країни з дешевою робочою силою неухильно падає.
Штат Foxconn налічує близько 1,2 млн робітників і всього 10 тис. роботів. Проте, виступаючи на зборах ради директорів, глава компанії Тері Гоу заявив, що вже наступного року на заводах корпорації буде до 300 тис. роботів, а до 2013 р. їх число перевищить 1 млн. Тим самим число людей і машин в компанії, що виготовляють гаджети для таких гігантів, як Sony, Microsoft, Apple, Motorola, Nokia, Cisco, Dell і Hewlett - Packard, повинно стати рівним вже в 2014 р. "Автоматизація виробництва продиктована бажанням Foxconn позбавити працівників рутинних завдань, - заявляє в компанія.
Основні виробничі потужності Foxconn розташовані в материковому Китаї - більше десятка заводів в дев'яти провінціях. Експерти відмічають, що керівництвом компанії рухає цілком зрозумілий економічний інтерес. За останній рік Китай потрясла хвиля самогубств робітників через важкі умови праці і низької заробітної плати, при цьому Foxconn потрапила під особливу увагу прокуратури, оскільки на її фабриках більше десяти співробітників наклали на себе руки. Нервозності владі додала серія масових страйків на заводах всесвітньо відомих компаній, у тому числі на розташованих на півдні КНР японських Honda і Toyota. У результаті Пекін, стурбувавшись підтримкою соціальної стабільності, зажадав подвоїти зарплати працівникам за найближчу п'ятирічку.
Нагадаємо, багато китайських компаній, не сподіваючись більше на дешеву робочу силу, яка залишилася, здається, тільки в країнах ЮВА і Африки, освоюють автоматизацію виробництва. За даними Міжнародної федерації робототехники, в 2010 р. на заводах Китаю використовувалося трохи менше 50 тис. промислових роботів, проте до 2013 р. кількість машин подвоїться. Для порівняння, в Південній Кореї вже майже 100 тис. промислових роботів замінюють людину, тоді як в Японії цей показник перевищує 300 тис.