ua en ru

Найбагатші кандидати в народні депутати (фото)

Автор: RBC.UA
У списку найбагатших кандидатів у народні депутати України абсолютну більшість складають кандидати від ПР. 15 кандидатів від Партії регіонів можна знайти в списку 100 найбагатших українців.

У списку найбагатших кандидатів у народні депутати України абсолютну більшість складають кандидати від ПР. 15 кандидатів від Партії регіонів можна знайти в списку 100 найбагатших українців.

Всього в ЦВК зареєстровано більше 5 тис. осіб, які хочуть стати народними депутатами.

Згідно з дослідженням Forbes-Україна, статки 20 найбагатших учасників парламентських виборів - 7,7 млрд дол.

Читайте також: Доходи, задекларовані Президентом, прем'єром і членами уряду

У лідерах списку найбагатших кандидатів - власник корпорації "Фінанси та кредит" Костянтин Жеваго зі статками 1,8 млрд дол. На вибори він йде як самовисуванець, незважаючи на те, що зараз - член фракції "Батьківщина" в парламенті. Так само балотується другий номер списку найбагатших кандидатів - Петро Порошенко (1 млрд дол).

Далі в списку - представники Партії регіонів, два віце-прем'єр-міністра: Сергій Тігіпко та Борис Колесніков. Капітал Тігіпка оцінили в 989 млн дол, Колеснікова - в 430 млн дол Обидва чиновника йдуть до Верховної Ради в першій десятці партійного списку "регіоналів".

Більшість кандидатів від Партії Регіонів з двадцятки найбагатших входять до нинішнього складу Верховної Ради. Але є серед них і люди без досвіду парламентаризму. Це Галина Герега та Іван Фурсін. Перша зараз обіймає посаду секретаря Київської міської ради та виконує обов'язки мера столиці. Другий в 2006 р. брав участь у парламентській кампанії як кандидат від Народної партії, але до Верховної Ради тоді не пройшов.

П'яту позицію в списку кандидатів-багатіїв посів Володимир Бойко. Статки героя України, голови правління та генерального директора Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, Володимира Бойка оцінюються в 360 млн дол. Він 7 номер партійного списку ПР.

Глава правління і генеральний директор "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв облаштувався на шостому місці списку Forbes. Його статки оцінили в 319 млн дол, а балотується він від ПР по 77 виборчому округу, м. Запоріжжя.

Читайте також: Число мільйонерів у Києві зросла до 945 осіб

Статки в 276 млн дол. забезпечили номеру 36 виборчого списку ПР почесному президентові асоціації "УкрАВТО" Таріелу Васадзе закріпиться на сьомому місці в ТОП-20 багатіїв-кандидатів.

Трохи далі, на 48 місці списку Партії регіонів і восьмому в списку Forbes, виявився Євген Сігал, співвласник компанії "Комплекс Агромарс".

Юхим Звягільський в 1993-1994 рр.. виконував обов'язки прем'єр-міністра України. Єврейський громадський діяч балотується в нардепи по 45 округу (Донецька обл.). Його статки оцінюються в 256 млн дол, завдяки чому він і влаштувався на 9 місці списку найбагатших кандидатів.

Секретар Київради, співвласниця мережі гіпермаркетів "Епіцентр" Галина Герега із станом в 255 млн дол замикає першу десятку списку найбагатших кандидатів у народні депутати. Вона йде в ВР сьомого скликання як самовисуванка по 215 округу, Київ.

Читайте також: В Закарпатській області брати Балоги поза конкуренцією

До другої десятки списку найбагатших депутатів увійшли: Василь Хмельницький - 37-ий номер списку ПР зі статками в 248 млн дол, Нестор Шуфрич - 27 номер виборчого списку ПР з 235 млн дол, Олександр Фельдман - кандидат у депутати від ПР по 174 округу і його 233 млн дол, Юрій Іванющенко - 24 номер у списку від партії Регіонів зі статками в 214 млн дол, Ігор Баленко - самовисуванець по 221 округу в Києві зі статками в 186 млн дол.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

П'ять останніх позиції списку з 20 найбагатших кандидатів в депутати займають: Леонід Клімов - кандидат від ПР по 137 округу (Одеська обл.) зі статками у 150 млн дол, Сергій Клюєв - кандидат від ПР по 47 округу (Донецька обл.) зі статками в 135 млн дол, Сергій Буряк - самовисуванець, який балотується по 192 округу (Хмельницька обл.) зі статками в 124 млн дол, Іван Фурсін - кандидат від ПР по 138 округу (Одеська обл.) зі статками в 124 млн дол і Ігор Палиця - самовисуванець, який балотується по 22 округу (Луцьк, Волинська обл.) зі статками у 115 млн. дол.