Україна і Європейський Союз в рамках саміту Україна-ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння з питання надання кредиту на 610 млн євро.
Україна і Європейський Союз в рамках саміту Україна-ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння з питання надання кредиту на 610 млн євро, передає "5 канал".
Згідно з повідомленням, транші кредиту встановлені в порядку 100, 10, 250 і 250 млн євро.
Крім того, меморандум включає систему моніторингу реалізації програми, а також термін її реалізації (2,5 року з моменту набуття чинності меморандумом).
У меморандумі вказано, що передумовою виділення коштів буде, зокрема, висновок Єврокомісії про задовільну співпрацю Києва з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Крім того, сторони підписали кредитну угоду, яка встановлює термін погашення кредиту в 15 років, процедуру визначення процентних ставок, а також умови погашення кредиту. Кредитна угода зможе набути чинності не пізніше ніж протягом 12 місяців з моменту його підписання.
Читайте також: У Брюсселі проходить саміт Україна-ЄС
"Ми обговорили сьогодні питання, як допомогти Україні. Зокрема, це стосується макроекономічної стабільності, торгівлі, енергетичної безпеки, забезпечення мобільності. ЄС вітає і підтримує зростання і модернізацію в Україні. Ми знаємо про економічні труднощі, з якими стикається Україна. Тому ми погодилися надати пакетну фінансову допомогу у вигляді мікрокредитів у розмірі 600 млн євро", - заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.
Нагадаємо, Рада ЄС на своєму засіданні 18 лютого, присвяченому Східному партнерству, нагадала про фінансову допомогу у розмірі 1,9 млрд євро, що надається країнам-партнерам за їх реформи протягом 2010-2013 рр. Учасники зустрічі підкреслили важливість подальшого впровадження програм всеосяжних інститутів, які були узгоджені з п'ятьма країнами-учасницями Східного партнерства. Мета програм - укріплювати управлінські здібності для проведення важливих реформ в цих країнах.
Читайте також: Саміт Україна-ЄС не має на меті лише підписання кредитного договору на 610 млн євро, - джерела
Міністр закордонних справ України Леонід Кожара раніше говорив, що єдина мета отримання кредиту - це сприяння євроінтеграції України. Україна чекає підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Проте, слід зазначити, що Україна знаходиться в постійному пошуку вигідних кредитів для погашення зовнішнього боргу і вирішення насущних внутрішніх проблем. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. по зовнішніх зобов'язаннях в 2013 р. "Левова частина цього боргу, а саме 6 млрд дол., - зобов'язання по кредитах Міжнародного валютного фонду, які були узяті в 2008-2009 рр.", - зазначав глава уряду.
Лідери Євросоюзу Херман ван Ромпей і Жозе Мануель Баррозу назвали сьогоднішній саміт Україна-ЄС цілком успішним, хоча висловили і свої зауваження. Проте позитивний сигнал з Європи отримано, свідоцтвом чого є надання кредиту.
Читайте також: ЄС надасть Україні кредит на 600 млн євро (відео)
Як раніше повідомляли джерела видання "Комерсант-Україна", мета сьогоднішнього саміту полягає не в підписанні кредитного договору, а в передачі останнього сигналу українській владі про необхідність "змін у всіх ключових сферах". За інформацією видання, в Брюсселі із самого початку не планували ухвалювати рішення або проводити оцінку прогресу України в безвізовому діалозі. А європейських дипломатів турбує не стільки бездіяльність Верховної Ради, скільки відмова української влади від раніше взятих зобов'язань.