ru ua

Саакашвілі визнав поразку на парламентських виборах у Грузії і заявив про перехід в опозицію (відео)

Автор: RBC.UA
Президент Грузії Михайло Саакашвілі визнав поразку правлячої партії "Єдиний національний рух" на парламентських виборах. Політик заявив про перехід партії в опозицію і озвучив плани на найближче майбутнє.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі визнав поразку правлячої партії "Єдиний національний рух" (ЄНР) на парламентських виборах. Політик заявив про перехід партії в опозицію, повідомляють грузинські ЗМІ.

Читайте також: Хакери атакували сайт грузинського Центрвиборчкому

Саакашвілі озвучив плани тепер уже опозиційної партії на найближче майбутнє. "Ми як опозиційна сила будемо думати про майбутнє країни і будемо боротися за те, щоб все, що було створено у Грузії в останні роки з точки зору її розвитку, було збережено", - заявив політик.

"У результаті цих досягнень Грузія стала відомою в усьому світі, до якої ставляться з великою симпатією, і які б загрози не створювалися досягнутим здобуткам, найближчими місяцями і роками їх знищення неможливо уявити", - додав політик.

Читайте також: Парламентські вибори у Грузії: Згідно з exit polls, лідирує опозиція

"Для мене були фундаментально неприйнятні погляди коаліції "Грузинська мрія", між нами глибока різниця. І ми вважаємо, що їх погляди вкрай неправильні. Але демократія працює так, що рішення приймає більшість грузинського народу. І ми поважаємо цей вибір", - підсумував Президент.

За підсумками обробки даних з 25,17% дільниць, виборчий блок "Бідзіна Іванішвілі - Грузинська мрія" на парламентських виборах за пропорційною системою отримав 53,19% голосів виборців. Головний суперник блоку "ЕНД" отримала 41,51% голосів.

Читайте також: У Грузії на парламентських виборах лідирує опозиція

Паралельно публікуються підсумки голосування з виборчих округів. Згідно з останніми даними ЦВК Грузії, "ЕНД" і блок "Бідзіна Іванішвілі - Грузинська мрія" отримали приблизно однакові результати на виборах. На даний момент завершено підрахунок голосів на 60 із 73 виборчих округів. "ЕНД" здобула перемогу у 29 округах, блок мільярдера Іванішвілі - у 31 окрузі.

За підсумками виборів 1 жовтня, до парламенту Грузії оберуть 150 депутатів. При цьому 77 парламентаріїв отримають мандат за пропорційною системою, а 73 народних обранця - за мажоритарною. На потрапляння в парламент претендували два виборчі блоки і 14 партій.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Парламентарії оберуть нового прем'єр-міністра країни. У майбутньому Грузія стане парламентською республікою, і голова уряду стане першою людиною в державній ієрархії.

Іванішвілі вже озвучив свої претензії на пост прем'єр-міністра. Він заявив, що має намір відновити громадянство Грузії.

Нагадаємо, на парламентських виборах в Грузії явка виборців склала понад 60%.