У Грузії на парламентських виборах лідирує опозиція

Вівторок 02 жовтня 2012 08:24
Автор: RBC.UA
За попередніми підсумками голосування на парламентських виборах в Грузії, опозиційний блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі "Грузинська мрія", за результатами обробки 9,9% бюлетенів, набирає 57,13% за партійними списками, а їхні суперники від партії Президента Михайла Саакашвілі "Єдиний національний рух" - 38,14%.

За попередніми підсумками голосування на парламентських виборах в Грузії, опозиційний блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі "Грузинська мрія", за результатами обробки 9,9% бюлетенів, набирає 57,13% за партійними списками, а їхні суперники від партії Президента Михайла Саакашвілі "Єдиний національний рух" - 38,14%.

По мажоритарних округах явного лідера поки немає: основні суперники йдуть приблизно на одному рівні, повідомляє BBC.

Читайте також: У Грузії завершилося голосування на парламентських виборах, явка виборців - більше 60%

Саакашвілі відразу після завершення виборів визнав поразку своїх прихильників за партійними списками, але висловив упевненість в їх перемозі по одномандатних округах. В опозиційній коаліції не сумніваються, що добилися успіху як на регіональному, так і загальнонаціональному рівнях.

Дані екзіт-полів підтверджують поразку "Єдиного національного руху", яке підтримує владу. Однак цифри різняться: за одними даними, однодумці Саакашвілі поступаються опозиції 5-9%, за іншими - не менше 30%.

За повідомленням грузинського опозиційного телеканалу ТВ9, в ніч на 2 жовтня ц.р. відбулися зіткнення між місцевими жителями і загоном спецназу в населеному пункті Хаушурі поблизу від Тбілісі. Правоохоронці розігнали масове скупчення громадян біля виборчої дільниці, застосувавши гумові кулі і сльозогінний газ. В результаті втручання правоохоронців три людини отримали поранення.

Офіційна версія інциденту поки не відома. Одночасно в центрі грузинської столиці тривав усю ніч мітинг опозиції. Прихильники коаліції "Грузинська мрія" зібралися на площі Свободи, де проходив концерт зірок поп-музики, що прийшли підтримати прихильників зміни влади.

Читайте також: У Грузії почалося голосування на виборах до парламенту

Нагадаємо, парламент Грузії нового скликання буде складатися зі 150 депутатів - 73 мажоритарних і 77, обраних за пропорційною системою. У виборах беруть участь два виборчі блоки і 14 політичних партій. На 150 місць у парламенті претендують 2 тис. 805 кандидатів. Виборчий бар'єр для партій встановлений на рівні 5%.

Як повідомляє ЦВК, за виборами в Грузії в довгостроковому, середньостроковому і короткостроковому режимах спостерігали представники більше 100 грузинських і міжнародних організацій - всього понад 60 тис. осіб, включаючи спостерігачів від Євросоюзу, Ради Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Парламентської Асамблеї НАТО , американських Націонал-демократичного та Міжнародного республіканського інститутів. Моніторинг виборів також будуть проводити спостерігачі від політичних партій Грузії - в цілому близько 30 тис. чоловік. Крім того, своїх спостерігачів надіслали виборчі адміністрації 15 країн, включаючи Латвію, Литву, Естонію, Молдову, Азербайджан та Україну.

Відповідно з грузинським законодавством вибори в парламент вважаються такими, що відбулися, якщо в них візьмуть участь не менше однієї третини виборців. Всього в Грузії 3 млн 613 тис. 851 виборець. Паралельний підрахунок голосів здійснюють кілька неурядових організацій. Здійснюється паралельний підрахунок голосів, кілька телекомпаній проводять exit-poll.

Остаточні результати парламентських виборів ЦВК Грузії оголосить до 20 жовтня 2012 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся