Державний депозитарій може бути створений до липня 2011 р. для вирішення ситуацій з проблемними банками. Про це в ході "Українського саміту" заявив віце-прем'єр міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.
Державний депозитарій може бути створений до липня 2011 р. для вирішення ситуацій з проблемними банками. Про це в ході "Українського саміту" заявив віце-прем'єр міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.
У свою чергу, заступник главы Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила, що необхідно ухвалити закон про державний депозитарій, аби вирішити ситуацію з проблемними банками. "Нам також необхідно підготувати стратегію відносно тих банків, які під час кризи були реприватизированы", - сказала І.Акімова.
С.Тігіпко додав, що є всі підстави стверджувати, що такий єдиний державний депозитарій буде створений до кінця першого півріччя поточного року. Він додав, що ситуація в банківській сфері стабілізувалася: "Тільки за перші два місяці поточного року депозити в банках на 10% вище докризового періоду, і я б говорив про дуже гарну ліквідність".
За його словами, Кабінет міністрів вже розробив з банкірами відповідний проект закону, який буде сприяти подальшій стабілізації, законопроект знаходиться на розгляді у ВР і передбачає, в першу чергу, механізм реструктуризації кредитів фізичних осіб.
Раніше повідомлялося про те, що Центральний депозитарій України буде створений на базі Національного депозитарію (НД). Про це заявляв голова ради НД України Віктор Івченко. Він зазначив, що вже затверджено організаційний комітет та план заходів щодо створення Центрального депозитарію.
Голова правління НДУ Володимир Ульянов при цьому додав, що план заходів складається з кількох пунктів, зокрема, плануються зміни у відповідне законодавство, будуть проведені загальні збори НДУ, на яких будуть внесені зміни до статуту та призначені керівні органи управління. Також у плані заходів створення Центрального депозитарію мова йде про передачу державних цінних паперів НБУ в НДУ, а також ухвалення нової редакції закону про національну депозитарну систему. Разом з тим В.Івченко не уточнив, чи буде Центральний депозитарій окремою юридичною особою.
Крім того, голова Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку України (ДКЦПФР) Дмитро Тевелєв прогнозував, що Центральний депозитарій може бути запущений в 2011 р. "Якщо в 2011 р. законодавчо буде закріплений і початок функціонування Центрального депозитарію, то ніщо не може перешкодити почати йому активно працювати в 2012 р. ", - зазначив Д.Тевелєв.
Нагадаємо, джерело в одній з бірж України заявляло, що створення Центрального депозитарію дасть можливість біржам обслуговувати ОВДП (облігації внутрішньої держпозики). Джерело нагадало, що на сьогоднішній день, Національний банк України є єдиним, хто обслуговує державні цінні папери. «Він, де-факто є депозитарієм, де-юре - не має такої ліцензії. Технології Національного банку, на жаль, за 10 останніх років не змінилися. У цьому є проблема. Вона вирішується двома способами: або корвідносини з депозитаріями, які технологічні, або створення Центрального депозитарію, в якому будуть всі папери (в т.ч. і державні), і вони будуть доступні за тими ж технологіями», - зазначив співрозмовник РБК-Україна.
Зазначимо, в програмі реформ Президента України передбачено створення та функціонування Центрального депозитарію в 2012 р.