Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило суверенний кредитний рейтинг Венесеуели з рівня B + до B.
Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило суверенний кредитний рейтинг Венесеуели з рівня B + до B. Про це повідомляє "Росія 24".
Експерти вважають, що економіка цього найбільшого експортера нафти перебуває в рецесії, в тому числі через зростаючий внутрішній попит на бензин. Ще однією причиною зниження рейтингу є "серйозні труднощі в реалізації економічних реформ" урядом республіки.
Основним фактором для такого рейтингового рішення в агентстві назвали ризики політичної поляризації в країні, а також внутрішні розбіжності в уряді Президента країни Ніколаса Мадуро. "Поляризація політичних поглядів у суспільстві і внутрішні розбіжності в уряді Венесуели можуть ускладнити здійснення нової економічної програми. Варто зазначити, що ситуація ускладнюється загальним погіршенням економічних умов у вигляді уповільнення темпів зростання ВВП, прискорення інфляції та зростаючого тиску з залучення нової ліквідності", - йдеться в повідомленні агентства.
Читайте також: Президент Венесуели закликав створювати "загони робітничого ополчення"
Кредитний рейтинг Венесуели був знижений c рівня B + до рівня B. S&P зберегло негативний прогноз по рейтингу Венесуели. Таким чином, рейтинг латиноамериканської країни зараз перебуває на п'ять щаблів нижче інвестиційного рівня. Такий же рейтинг, за оцінкою S&P, зараз мають Еквадор і Камерун.
Зазначається, що в умови політичної нестабільності ускладнюється завдання щодо зміцнення економіки і росте непередбачуваність подальшого курсу влади у цій сфері.
У той же час, великі запаси нафти і газу, а також низькі показники боргу продовжують підтримувати рейтинг. "Негативний прогноз відображає вірогідність того, що Президент і його адміністрація почнуть проводити менш прагматичну політику, яка збільшить дисбаланс в економіці", - відзначають аналітики.
S&P не виключає подальшого зниження рейтингу, якщо політичні розбіжності стануть на шляху економічного зростання. При цьому істотне посилення подібних розбіжностей може позбавити уряд можливості виконувати свої обов'язки, а Венесуелу - обслуговувати зовнішній борг.
Нагадаємо, що дострокові вибори Президента Венесуели відбулися 14 квітня - вони були призначені після смерті Уго Чавеса. Виграв вибори його наступник Ніколас Мадуро.
Читайте також: Перерахунок голосів на виборах Президента Венесуели не виявив порушень (відео)
Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у разі, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав пост віце-президента.
Сам Уго Чавес, який займав пост Президента Венесуели з 1999 р., помер у Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканської, антиімперіалістичної позицією і підтримкою бідних верств населення.