Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні B-/прогноз "стабільний". Про це йдеться в повідомленні S&P.
Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні B-/прогноз "стабільний". Про це йдеться в повідомленні S&P.
"Рейтинг Києва відображає волатильність системи державного фінансування Україні, що перешкоджає фінансовій гнучкості міста. Він також відбиває високий рівень обслуговування боргу Києва, дуже слабку ліквідність, і високе боргове навантаження і пов'язані з ним валютні ризики. Проте, положення міста, як адміністративного та економічного центру України, і його досить диверсифікована економіка з рівнем добробуту, що перевищує в кілька разів середній по країні, підтримує рейтинг", - наголошується в повідомленні.
Як повідомлялося сьогодні, Київ погасив у липні заборгованість перед "Альфа-Банком" в 750 млн грн. Крім того, сьогодні також стало відомо, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) достроково розмістила облігації внутрішньої міської позики серії D і залучила 502,3 млн грн.
Нагадаємо, раніше, 20 липня ц.р., Fitch Ratings також підтвердило довгострокові рейтинги Києва в іноземній і національній валюті на рівні B-зі "стабільним" прогнозом. У лютому ц.р. S&P підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні В-, прогноз по рейтингу - "стабільний". У грудні 2011 р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило прогноз по рейтингах емітента в іноземній і місцевій валюті Києва до "негативного".
Загальний борг Києва перед іноземними інвесторами складає 800 млн дол.
Нагадаємо, Київрада 24 травня ц.р. дозволила КМДА здійснити внутрішній займ в 3,5 млрд грн терміном на 3 роки з річною відсотковою ставкою не більше 15,25% шляхом випуску облігацій серій В, С, D, E та F. Наприкінці червня місто розпочало емісію облігацій на 3,5 млрд грн (437,5 млн дол.). Київська влада повідомляла, що 250 млн дол. будуть спрямовані на погашення зовнішніх позик (близько 2 млрд грн), залучених містом раніше. Решта коштів - на розвиток транспортної та житлової інфраструктури та інші соціально значимі програми.
Як повідомлялося, на обслуговування зовнішнього боргу Київ в 2012 р. витратить 600 млн грн, а також 250 млн дол. - на повернення позики. За словами Крамаренка, Київ отримає 50% податку на доходи фізичних осіб на відміну від інших місцевих бюджетів.
Нагадаємо, згідно з бюджетом міста на 2012 р., профіцит загального фонду бюджету Києва планується в сумі 604,68 млн грн. За позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку з профіциту бюджету планується повернути 11,04 млн грн. Також планується повернути 500 млн грн кредитів, отриманих на покриття тимчасових касових розривів в 2009 р. Дефіцит спеціального фонду бюджету Києва планується в сумі 93,64 млн грн, джерелом покриття якого вважається передача коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку.