ua en ru

С.Льовочкін: Перший етап адміністративної реформи повинен завершитися до Нового року

Автор: RBC.UA
Перший етап адміністративної реформи в Україні повинен завершитися до Нового року прийняттям Верховною Радою низки законопроектів, розроблених в Адміністрації Президента за участю уряду.

Перший етап адміністративної реформи в Україні повинен завершитися до Нового року прийняттям Верховною Радою низки законопроектів, розроблених в Адміністрації Президента за участю уряду. Про це сьогодні повідомив голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Адміністративна реформа Президента умовно розподіляється на п'ять блоків: економічний, судовий, реформу кримінальної юстиції, впровадження антикорупційного законодавства, а також реформи політичної системи", - сказав С.Льовочкін.

За його словами, у найближчі дні на офіційному сайті Президента будуть опубліковані профільні законопроекти, які одразу ж будуть внесені до ВР. "Ми сподіваємося, що парламент прийме їх цього року. Відповідна робота з депутатами ведеться", - зазначив голова Адміністрації.

Зокрема, йдеться про законопроекти: про державну службу, про центральні органи виконавчої влади, про природні монополії, про регулювальників, а також пакет антикорупційних законопроектів.

С.Льовочкін також підкреслив, що другий етап адмінреформи, пов'язаний із скороченням чиновників на місцях, усуненням дублюючих структур, може завершитися через 6-9 місяців. А бюджетна реформа почнеться зв'язно з передачею владних повноважень на місця.

Крім того, С.Льовочкін сказав, що адміністративна реформа не проходила процедуру прилюдного обговорення через "опір бюрократії середнього рівня".

"Якби ми, навіть при всій концентрації влади, винесли реформу на відкрите обговорення, то через опір бюрократії середнього рівня її (реформи) проходження було б сильно ускладнене", - пояснив С.Льовочкін.

Відзначимо, на офіційному сайті Президента України указ "Щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" № 1085/2010 був опублікований 9 грудня близько 23:00. За даними РБК-Україна, всі згадані укази були підписані в день їх публікації о 19:00 за київським часом.

Також глава Адміністрації заявив, що адміністративно-територіальна реформа в Україні може початися не раніше, ніж будуть подолані глибокі дефіцити держбюджету та Пенсійного фонду.

"Така реформа - найдорожча, тому у графіку проведення реформи вона стоїть далеко не однією з перших, вона позначена через пару років", - уточнив С.Льовочкін.

Він також не виключив можливості того, що в ході проведення адміністративної реформи частину функцій на місцях, що їх зараз виконують органи державної влади, буде передана приватним компаніям. "Компаніям з надання послуг. Такий досвід є у світі, і він ефективний", - додав глава Адміністрації Президента.

Нагадаємо, вчора Президент України Віктор Янукович на Раді регіонів повідомив, що у 2011 р. від 1 млрд грн економії від адмінреформи залишиться близько 10% через виплати компенсацій звільненим чиновникам. Крім того, В.Янукович закликав регіональне керівництво зменшити кількість чиновників до рівня 2004-2005 рр.

Раніше, 10 грудня прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив членам уряду негайно розпочати процес ліквідації і реорганізації міністерств та відомств, вжити належних заходів щодо скорочення чисельності апаратів секретаріату Кабінету міністрів, міністерств та відомств на виконання указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

Відзначимо, своїм указом Президент доручив Кабінету міністрів забезпечити в процесі ліквідації, реорганізації центральних органів виконавчої влади скорочення чисельності державних службовців, які працюють у центральних органах виконавчої влади, не менше, ніж на 30%; подати у двомісячний строк проекти положень про центральні органи виконавчої влади; вжити заходів щодо ліквідації урядових органів в системі центральних органів виконавчої влади; опрацювати питання оптимізації механізму реалізації державної політики на місцевому рівні, в тому числі щодо функціонування територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Крім того, уряд зобов'язаний вжити заходів щодо скорочення штатної чисельності працівників Секретаріату Кабінету міністрів України не менше, ніж на 50%; вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.