На європейських торгових майданчиках припинили торгувати акціями італійських банків через велике падіння котирувань.
На європейських торгових майданчиках припинили торгувати акціями італійських банків через велике падіння котирувань, повідомляє "Росія-24".
Як повідомили сьогодні представники італійської біржі Borsa Italiana, що належить британській корпорації біржових операторів London Stock Exchange Group plc, тимчасово припинена торгівля паперами всіх найбільших фінансових інститутів країни.
Зокрема, котирування UniCredit SpA встигли скоректуватися на 5,42% до моменту блокування, акції Intesa Sanpaolo SpA впали на 7,95%, папери Banca Monte dei Paschi di Siena SpA впали на 7,95%, Banco Popolare SC - на 6, 47%, а Mediobanca Banca di Credito Finaziario SpA - на 4,62%.
Така динаміка - явне свідчення крайньої нервозності учасників ринку. Багато інвесторів не залишають єврозоні та її банківському сектору шансу на порятунок.
Як повідомлялося, сьогодні прибутковість держоблігацій італійського уряду терміном обігу 10 років досягла 6,37% річних. Це черговий рекорд для Італії. Прибутковість боргових паперів Іспанії з тим же періодом обертання сьогодні протестувала позначку в 7,55%.
Євро сьогодні тестує нові мінімуми. У понеділок за одиницю єдиної валюти дають 1,208 дол з перспективою подальшого пониження.
Нагадаємо, 17 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії.
Відзначимо, попри малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд прийняв додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році.
Як повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолта емітента (РДЕ) Італії в іноземній і національній валютах на рівні А -, прогноз - "негативний". Раніше 13 липня Moody's Investors Service знизило довгостроковий кредитний рейтинг Італії на два ступені з А3 до Ваа2.
Нагадаємо, наприкінці червня ц.р. за підсумками саміту Євросоюзу в Брюсселі європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії. Також прийняли рішення до кінця поточного року заснувати єдиний наглядовий орган, який контролюватиме банківську систему блоку.