ru ua

Рибак виступає проти силового розблокування Ради (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак проти силового варіанту розблокування роботи парламенту, але "більшість хоче працювати". Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Рада".

Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак проти силового варіанту розблокування роботи парламенту, але "більшість хоче працювати".

"Я проти силового розблокування роботи парламенту, але більшість хоче працювати і виконувати обіцянки, дані виборцям", - сказав Рибак.

У теж час він додав, що "сьогодні-завтра буде рішення суду по Власенку, і депутати будуть зобов'язані його виконати. Зал має бути розблокований".

Він також повідомив, що представники парламентської більшості заявляють про те, що готові чекати 1-2 дні, а потім будуть розблокувати зал засідань Верховної Ради. "Я б дуже не хотів, щоб це було розблокування силовим методом", - зазначив Рибак.

Нагадаємо, проблеми в Раді і новий етап блокування трибуни почалися через те, що регламентний комітет ухвалив рішення про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата за сумісництво - поєднання депутатських повноважень з адвокатською діяльністю, зокрема із судовим захистом Юлії Тимошенко. 1 березня глава Верховної Ради України Володимир Рибак підтвердив, що регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка і направив відповідні документи до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ). Сьогодні у ВАСУ о 14:00 почнеться розгляд справи Власенка. Сьогодні суд вже позбавив депутатських повноважень Андрія Веревського з Партії регіонів.

Читайте також: Опозиція не виключає дострокових виборів у Раду (фото, відео)

Опозиція наполягає на тому, що рішення по Власенку було ухвалене незаконно, а на главу комітету Володимира Макеєнка планують подати до суду і підключити ГПУ до розслідування. Яценюк вважає, що Макеєнко скоїв кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенка вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним.

Нардеп Сергій Власенко в травні 2011 року став захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко в кримінальній справі про газові контракти. У жовтні 2012 року переобрався в Раду за списком "Батьківщини". Раніше правоохоронні органи заборонили Власенку виїжджати з країни в рамках справи про його розлучення, але сьогодні ГПУ повідомила, що викликає поки що нардепа для повідомлення про закриття кримінального виробництва за заявою його колишньої дружини Наталії Окунської.

Читайте також: Рада сьогодні працювати вже не буде (фото)

Станом на теперішній час народні депутати України від фракції Партії регіонів зібрали картки для голосування і покинули сесійну залу Верховної Ради України. Опозиційні депутати в залі заблокували трибуну картонною фігурою прем'єр-міністра Миколи Азарова. Також над президією повісили плакат з написом "Стоп диктатурі".

Після завершення консультацій у спікера Рибака лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція готова працювати в пленарному режимі, якщо Рибак відкличе свою позовну заяву з Вищого адміністративного суду України щодо народного депутата Сергія Власенка. "Тільки що закінчилася зустріч... з головою ВР Володимиром Рибаком. Ми чітко задекларували свою позицію: опозиція готова до того, щоб парламент негайно почав свою роботу законним чином. Тим паче, що опозиція добилася введення процедури особистого голосування... і ми готові до того щоб парламент працював", - сказав Яценюк. За словами лідера фракції ПР Олександра Єфремова, консультації ні до чого не призвели.

Читайте також: У ЄС стурбовані ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів

Нинішні проблеми у відносинах регіоналів і опозиції дещо посилені тим фоном, який був створений лютневою парламентською кризою. Нагадаємо, опозиція з 5 по 22 лютого блокувала роботу парламенту, вимагаючи особистого голосування депутатів. Спочатку в залі ночували тільки представники "Удару", але згодом до них приєдналися нардепи з "Батьківщини" і "Свободи". Згідно з українським законодавством, якби парламент не запрацював до 6 березня, то вже наступного дня Президент Віктор Янукович отримав би право достроково припинити повноваження Ради. При цьому і опозиціонери, і регіонали заявляли, що готові до дострокових виборів до парламенту. Подібні заяви звучать і зараз.