Рибак виступає проти силового розблокування Ради (фото, відео)
Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак проти силового варіанту розблокування роботи парламенту, але "більшість хоче працювати".
"Я проти силового розблокування роботи парламенту, але більшість хоче працювати і виконувати обіцянки, дані виборцям", - сказав Рибак.
У теж час він додав, що "сьогодні-завтра буде рішення суду по Власенку, і депутати будуть зобов'язані його виконати. Зал має бути розблокований".
Він також повідомив, що представники парламентської більшості заявляють про те, що готові чекати 1-2 дні, а потім будуть розблокувати зал засідань Верховної Ради. "Я б дуже не хотів, щоб це було розблокування силовим методом", - зазначив Рибак.
Нагадаємо, проблеми в Раді і новий етап блокування трибуни почалися через те, що регламентний комітет ухвалив рішення про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата за сумісництво - поєднання депутатських повноважень з адвокатською діяльністю, зокрема із судовим захистом Юлії Тимошенко. 1 березня глава Верховної Ради України Володимир Рибак підтвердив, що регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка і направив відповідні документи до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ). Сьогодні у ВАСУ о 14:00 почнеться розгляд справи Власенка. Сьогодні суд вже позбавив депутатських повноважень Андрія Веревського з Партії регіонів.
Читайте також: Опозиція не виключає дострокових виборів у Раду (фото, відео)
Опозиція наполягає на тому, що рішення по Власенку було ухвалене незаконно, а на главу комітету Володимира Макеєнка планують подати до суду і підключити ГПУ до розслідування. Яценюк вважає, що Макеєнко скоїв кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенка вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним.
Нардеп Сергій Власенко в травні 2011 року став захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко в кримінальній справі про газові контракти. У жовтні 2012 року переобрався в Раду за списком "Батьківщини". Раніше правоохоронні органи заборонили Власенку виїжджати з країни в рамках справи про його розлучення, але сьогодні ГПУ повідомила, що викликає поки що нардепа для повідомлення про закриття кримінального виробництва за заявою його колишньої дружини Наталії Окунської.
Читайте також: Рада сьогодні працювати вже не буде (фото)
Станом на теперішній час народні депутати України від фракції Партії регіонів зібрали картки для голосування і покинули сесійну залу Верховної Ради України. Опозиційні депутати в залі заблокували трибуну картонною фігурою прем'єр-міністра Миколи Азарова. Також над президією повісили плакат з написом "Стоп диктатурі".
Після завершення консультацій у спікера Рибака лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція готова працювати в пленарному режимі, якщо Рибак відкличе свою позовну заяву з Вищого адміністративного суду України щодо народного депутата Сергія Власенка. "Тільки що закінчилася зустріч... з головою ВР Володимиром Рибаком. Ми чітко задекларували свою позицію: опозиція готова до того, щоб парламент негайно почав свою роботу законним чином. Тим паче, що опозиція добилася введення процедури особистого голосування... і ми готові до того щоб парламент працював", - сказав Яценюк. За словами лідера фракції ПР Олександра Єфремова, консультації ні до чого не призвели.
Читайте також: У ЄС стурбовані ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів
Нинішні проблеми у відносинах регіоналів і опозиції дещо посилені тим фоном, який був створений лютневою парламентською кризою. Нагадаємо, опозиція з 5 по 22 лютого блокувала роботу парламенту, вимагаючи особистого голосування депутатів. Спочатку в залі ночували тільки представники "Удару", але згодом до них приєдналися нардепи з "Батьківщини" і "Свободи". Згідно з українським законодавством, якби парламент не запрацював до 6 березня, то вже наступного дня Президент Віктор Янукович отримав би право достроково припинити повноваження Ради. При цьому і опозиціонери, і регіонали заявляли, що готові до дострокових виборів до парламенту. Подібні заяви звучать і зараз.