У ЄС занепокоєні ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон, європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле стурбовані можливим позбавленням мандатів двох депутатів Верховної Ради України Сергія Власенка ("Батьківщина") та Андрія Веревського ( Партія регіонів) через поєднання депутатської діяльності з, відповідно, адвокатською та підприємницькою. Про це йдеться в їх спільній заяві, оприлюдненій прес-службою представництва ЄС з питань зовнішньої політики.
Особливу увагу Ештон і Фюле просять звернути на ситуацію, яка склалася навколо можливого позбавлення мандата Сергія Власенка. Вони закликають українську владу вирішити цю проблему таким чином, щоб не складалося враження про зловживання судовою системою в політичних цілях. Також наголошується, що остаточний склад українського парламенту має відображати справжню волю виборців. "Закон про вибори народних депутатів встановлює чіткі, п'ятиденні терміни для оскарження результатів виборів у судах. Розгляди, які проходять через місяці після остаточних результатів виборів, свідчать про загострення політичних і правових проблем", - сказано в заяві.
Читайте також: Рада сьогодні вже не працюватиме (фото)
Виходячи з цього, Ештон і Фюле заявляють про необхідність прийняття своєчасних заходів для покращення виборчого законодавства відповідно до рекомендацій ОБСЄ, які викладені в доповіді від 3 січня 2013 р.
Нагадаємо, що сьогодні ВАСУ розглядає справи щодо позбавлення мандатів депутатів Веревського і Власенка. Питання про позбавлення мандата останнього викликало особливий резонанс. Через мандат захисника Тимошенко, знову паралізована робота парламенту. Як заявив лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк, опозиція готова працювати в пленарному режимі, якщо спікер ВР Володимир Рибак відкличе свою позовну заяву з Вищого адміністративного суду України щодо народного депутата Сергія Власенка.
Нагадаємо, що регламентний комітет ухвалив рішення про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. 1 березня голова Верховної Ради України Володимир Рибак підтвердив, що регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата Сергія Власенка і направив відповідні документи до Вищого адміністративного суду України.
Опозиція наполягає на тому, що це рішення було ухвалене незаконно, а на голову комітету Володимира Макеєнка планують подати до суду і підключити ГПУ до розслідування. Яценюк вважає, що Макеєнко скоїв кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенко вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним.
Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним. Учора перший заступник голови регламентного комітету Валерій Карпунцов заявив, що Макеєнко склав з себе повноваження голови комітету. Сам Макеєнко пізніше заявив, що не складав з себе повноважень голови регламентного комітету. А голова парламентської фракції ПР Олександр Єфремов сказав, що Макеєнко пожартував.
Читайте також: Суд сьогодні розгляне справи про позбавлення Власенка депутатських повноважень
На думку самого Власенка позбавити його депутатського мандата і як він заявляє заарештувати його можуть за те, що вінзахищає інтереси Юлії Тимошенко в суді.
У ПР в свою чергу наполягають, що Власенко хочуть позбавити мандата за сумісництво. Згідно з законом, народним депутатам заборонено бути експертами в судовій і досудовій діяльності, а також займатися адвокатською діяльністю. І незважаючи на те, що Власенко вже звернувся до Ради адвокатів Києва та Львова з проханням припинити його адвокатську діяльність, порушення закону все ж мало місце, вважає депутат від ПР Володимир Олійник. "Він не порушив би закон, якби зняв з себе депутатські повноваження до 15 листопада 2012 р.", - зазначив Олійник. Відзначимо, що за словами лідера "Свободи" Олега Тягнибока, в Раді близько 20 депутатів потрібно позбавляти повноважень за подвійне громадянство.
Нардеп Сергій Власенко в травні 2011 року став захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко у кримінальній справі про газові контракти. У жовтні 2012 року переобрався в Раду за списком "Батьківщини". Раніше правоохоронні органи заборонили Власенко виїжджати з країни в рамках справи про його розлучення.