Рибак подав до суду на власників круїзного лайнера, який відмовився врятувати його
Панамський рибак Адріан Васкес, що вижив після 28-денного дрейфу в Тихому океані на зламаному човні, подав до суду на власників круїзного лайнера Star Princess.
Лайнер проплив повз рибалок, не надавши їм допомоги. Незабаром після цього двоє друзів Васкеса померли, повідомляє BBC.
За словами адвоката Васкеса, він подав до суду у Флориді, звинувачуючи компанію Princess Cruises в злочинній недбалості. Американська компанія-оператор морських круїзів висловила глибоке співчуття у зв'язку з тим, що її судно не зупинилося для допомоги вмираючим рибалкам. Пасажири лайнера заявили, що помітили благавших про допомогу людей за бортом і повідомили про це членам екіпажу, однак ті не повідомили капітанові про те, що відбувається.
Адвокат Една Рамос заявила, що суд повинен буде розглянути показання двох пасажирів, які заявили, що побачили човен і повідомили про це одному з членів екіпажу.
Джуді Мередіт раніше повідомила журналістам, що не тільки розповіла про човен, але і показала його в підзорну трубу. За її словами, вона була впевнена, що інформація була передана іншим членам екіпажу.
Васкес і двоє його друзів вийшли на триметровому човні 50 Cents з порту Ріо-Гато в лютому і вже поверталися назад, коли двигун човна несподівано заглох. Після 16-денного дрейфу, як говорить Васкес, вони побачили круїзний лайнер і зробили спробу привернути до себе увагу, розмахуючи червоним светром.
"Ми були раді, тому що нам здавалося, що вони йдуть, щоб врятувати нас", - сказав він. Коли панамського рибака Адріана Васкеса врятували, він знаходився за 1000 км від суші, в районі Галапагоського архіпелагу.
За його словами, після смерті своїх товаришів він зміг вижити лише завдяки несподіваній зливі, який дозволив йому запастися питною водою.
У заяві Princess Cruises сказано, що тривога, піднята пасажирами, не була доведена до відома капітана Едварда Періна і чергового офіцера. В компании Princess Cruises додають, що чудово розуміють обов'язок, згідно морському закону, надавати допомогу судну, що знаходиться в скрутному становищі. Саме так надходили команди круїзних лайнерів: за останні десять років вони більше 30 разів брали участь в порятунку на морі.