ua en ru

Рябченко: Приватизація "Київенерго" і "Західенерго" не позначиться на тарифоутворенні

Автор: RBC.UA
Результати приватизації "Київенерго" і "Західенерго" не позначаться на тарифоутворенні. Про це заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко у понеділок, 7 листопада, передає кореспондент РБК-Україна.

Результати приватизації "Київенерго" і "Західенерго" не позначаться на тарифоутворенні. Про це заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко у понеділок, 7 листопада, передає кореспондент РБК-Україна.

"НКРЕ визначає тарифи та ціни в енергетичній галузі і компанія не має права встановлювати якісь окремі тарифи. Вона представляє пропозиції в НКРЕ", - сказав Рябченко.

Він нагадав, що Фонд держмайна України розраховує отримати від продажу державних пакетів "Київенерго" і "Західенерго", що будуть виставлені на продаж у листопаді 2011 р., понад 2,5 млрд грн. "Компанії оголошені до продажу і в кінці місяця відбудеться продаж з елементами аукціону. Ми очікуємо отримати 2,5 млрд грн. Це мінімум 2,5 млрд грн ми отримаємо від продажу цих двох пакетів обов'язково. А якщо буде конкуренція, ця сума буде ще більшою", - сказав він.

При цьому Рябченко зазначив, що стартова ціна продажу компаній на 40% дорожче їхньої ринкової вартості для того, щоб відсікти спекулянтів. "Оцінка Фонду держмайна більше, ніж фондового ринку, приблизно на 40%. Когось ця цифра відлякає - хто хоче купити дешевше. Але ми не дуже хотіли б їх бачити на конкурсі. Ми б хотіли бачити тих, хто буде купувати дорого", - підкреслив він.
Також для контролю за виконанням інвестором, у тому числі і соціальних зобов'язань, взятих при купівлі держпакетів акцій енергетичних підприємств, держава залишить за собою частку в кожній з генерацій. Зокрема, у "Західенерго" і "Київенерго" державними залишаться по 25% акцій або так званий "малий блокуючий пакет". "По-перше, це вплив на ситуацію, що держава може здійснювати. По-друге - коли прийде інвестор і компанія почне рости на фондових біржах, коли нормалізується економічна ситуація - це пакет буде проданий дорожче", - пояснив глава ФДМУ.

Умови приватизації, за словами Рябченка, що дозволяють брати участь в конкурсі будь-якої приватної компанії, яка системно займається енергетичним бізнесом. "Ми чекаємо будь-яких інвесторів, незалежно від географії. Якщо вони готові розвивати українську енергетику - для них немає бар'єрів. Прямо заборонено брати участь у конкурсі тільки компаніям з державною часткою більше 25%. Також той, хто має право бути учасником, повинен забезпечувати 30% того ж виду діяльності, що і компанія, яка приватизується. Якщо це "Західенерго" - це генерація, якщо "Київенерго" - це транспортування", - зазначив глава ФДМУ.

Зазначимо, президент національної акціонерної компанії "Енергетична компанія України" Петро Омеляновський сьогодні заявив, що державним тепловим електростанціям (ТЕС) України до 2030 р. буде потрібно понад 31 млрд дол інвестицій. За словами глави компанії, без масштабних інвестицій, в 2017-2020 рр.. Україна відчує значний дефіцит генеруючих потужностей, оскільки немодернізовані блоки вже через 3-5 років потрібно буде повністю виводити з експлуатації через старіння металу. За словами Омеляновського, приватизація енергокомпаній дозволить владі отримати необхідні фінансові ресурси.

Як повідомлялося, 5 жовтня 2011 Фонд держмайна оголосив умови приватизації на відкритих аукціонах 45,103% акцій ВАТ "Західенерго" за стартовою ціною 1,932 млрд грн. і 25% акцій ВАТ "Київенерго" за 432,305 млн грн. Приватизаційні конкурси відбудуться 25 листопада.

Крім вищевказаних активів, у поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 50% акцій "Закарпаттяобленерго", 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго", 25 % акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго".

Раніше повідомлялося, що серед українських фінансово-промислових груп у приватизації об'єктів теплової генерації і обленерго, в першу чергу, зацікавлені енергохолдинг ДТЕК, група "Приват", "Енергетичний стандарт", група "Фінанси та Кредит" і VS Energy.

Також серед претендентів на приватизацію української енергетики називаються російські компанії "Газпром" і "ІнтерРАО ЄЕС". Крім цього, раніше не виключила можливості взяти участь у приватизації української енергетики американська корпорація AES, яка вже володіє в Україні двома обленерго - "Київобленерго" і "Рівнообленерго".

1 листопада повідомлялося, що до Фонду державного майна України (ФДМУ) звернулися ще дві компанії з проханням про укладення договору про конфіденційність на ознайомлення з конкурсною документацією з продажу держпакетів акцій ПАТ "Київенерго" і ПАТ "Західенерго". Таким чином, на ознайомлення з конкурсною документацією по ПАТ "Київенерго" надійшли прохання від трьох компаній, щодо ПАТ "Західенерго" - від двох.

Раніше в ФДМУ був прийнятий "Помісячний пооб'єктний план-графік виставлення на продаж в III-IV кварталах 2011 р. пакетів акцій господарських товариств і холдингових компаній", затверджений наказом N1205 від 12 серпня 2011 р.

Нагадаємо, що від приватизації державного майна, що здійснюється ФДМУ та його регіональними відділеннями, за 9 місяців 2011 року до державного бюджету надійшло 11 млрд 001 млн грн.

Всього ж ФДМУ планує за 4 роки отримати від приватизації 40 млрд грн. Вже відомо, що Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень до держбюджету 2012 від приватизації держмайна рівні 2011 р. - 10 млрд грн.

Зазначимо, чистий прибуток "Київенерго" за 9 міс. 2011 р. знизити в 27,7 рази до 23 млн 156 тис. грн проти прибутку в 641 млн 627 тис. грн за 9 міс. 2010 АК "Київенерго" закінчила 2010 р. з чистим прибутком в 157 млн ​​334 тис. грн проти збитку в 617 млн ​​260 тис. грн в 2009 р.

Чистий прибуток ПАТ "Західенерго" за 9 міс. 2011 р. зросла в 111 разів - до 383 млн 694 тис. грн проти 3 млн 440 тис. грн за 9 міс. 2010 р.