Донецька міська рада схвалила рішення про реалізацію положень закону "Про основи державної мовної політики", в результаті чого російська мова стала регіональною для міста.
Донецька міська рада схвалила рішення про реалізацію положень закону "Про основи державної мовної політики", в результаті чого російська мова стала регіональною для міста. Про це повідомляє "5 канал".
Читайте також: Закон про мови переглянуть після парламентських виборів, - Литвин
"Інформувати жителів Донецька про те, що, відповідно до закону "Про основи державної мовної політики", на підставі даних всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення російська мова є регіональною в Донецьку", - повідомляється в документі.
Зокрема, постанову схвалили 62 із 65 депутатів, що зареєструвалися. Після чого фінансове управління отримало розпорядження знайти кошти для реалізації заходів, пов'язаних з рішенням, на 2013 рік.
Крім того, управління освіти, культури і туризму зобов'язані внести на розгляд сесії проект програми розвитку російської мови і російської культури в Донецьку на 2013 - 2017 роки.
Читайте також: Росія буде поширювати російську мову у світі з "наступальної позиції", - Медведєв
Сьогодні, 21 вересня, в Донецьку близько 500 осіб мітингували під будівлею міськради на підтримку присвоєння російській мові статусу регіональної.
Нагадаємо, 12 вересня російська мова стала регіональною у Дніпропетровську.
Раніше статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська ради, а також міські Ізмаїльська, Одеська, Запорізька, Севастопольська, Харківська, Херсонська, Луганська ради.
Читайте також: Берегівська райрада зробила угорську мову регіональною в районі
Верховна Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики" 3 липня, це рішення викликало хвилю протестів по всій Україні.
Документ набув чинності 10 серпня ц.р. Опозиція заявляла, що закон "Про державну мовну політику" прийнятий з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.
Закон про мови передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні на підвідомчих їм територіях мінімум 10% носіїв даних мов.
Читайте також: Львівська міськрада оскаржила до КСУ закон про мови
Зазначимо, що кількість носіїв мови, необхідне для надання йому статусу регіональної, можуть збільшити до 20-30%. Як повідомлялося, робоча група схвалила нову редакцію закону про мови. Крім того, підготовлено пропозиції щодо розвитку державної мови, що передбачають українізацію усіх сфер життя.
Новий закон про мови буде проголосований 27 вересня, заявив директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, який входить до робочої групи з доопрацювання закону про мови.
Як повідомлялося, у ВР не зареєстровано законопроекту про мови, розробленого робочою групою за дорученням Президента.
Закон про мови можна вважати упередженим, заявив екс-голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. А єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле раніше зазначив, що закон про мови був прийнятий всупереч чинній процедурі.