ua en ru

Руслан Андрійко: "Ми можемо розраховувати тільки на власні сили"

Автор: RBC.UA
Член ВО «Свобода» Руслан Андрійко, комендант штабу Євромайдану, розташованого в будівлі Київської міськдержадміністрації, впевнений, що у протестувальників вистачить сил для опору навіть у разі силового сценарію. При цьому, впевнений Андрійко, сценарій з введенням надзвичайного стану (НС) вкрай небажаний, оскільки може призвести до розколу України.

РБК-Україна: Чи є у штабу в будівлі Київради та КМДА специфічні функції?

Руслан Андрійко: Головна будівля - це Будинок профспілок. Там головний склад, там каса.

Але в кожній будівлі є свої склади і кухня кожної будівлі є свої склади, кухні, медпункт та інша інфраструктура, необхідна для забезпечення роботи революційного плацдарму. У нас свій інформаційний центр, інтендантська служба, що забезпечує чистоту і порядок.

Але до нас люди приходять, переважно, тільки переночувати. Вдень все на барикадах.

РБК-Україна: Коли, на Вашу думку, закінчиться відносно спокійний етап у протистоянні?

Руслан Андрійко: Думаю, це відбудеться в найближчий тиждень. У законі про амністію є вимога звільнити вул. Грушевського і будівлю Київради. Але ми бачимо, що влада не виконує свої вимоги щодо припинення терору, в першу чергу , представників «Свободи». Враховуючи нинішню поведінку влади, є велика ймовірність того, що закон не буде виконаний і будівлю не буде покинуто.

РБК-Україна: Що стане маркером початку активної фази?

Руслан Андрійко: Важко спрогнозувати. Те, що влада не виконує своїх зобов'язань, думаю, це рано чи пізно призведе до більш рішучих дій з боку протестуючих.

РБК-Україна: У Майдана достатньо сил для протистояння, у зв'язку з новим набором в «Беркут»?

Руслан Андрійко: Упевнений, що без введення НС силовими методами Майдан не взяти. Тут постійно перебувають загони самооборони. Без використання вогнепальної зброї ніхто не зможе очистити Майдан від протестувальників.

Але ми, звичайно, проти НС. Це невигідно ні владі, ні нам, оскільки це може призвести до людських жертв і гірше того, до втрати територіальної цілісності України. Ми виступаємо за мирне вирішення конфлікту, так як це найкращий формат вирішення конфлікту.

РБК-Україна: Якими будуть дії Майдану, якщо все піде за казахстанському сценарієм, коли стріляли не з травматики?

Руслан Андрійко: У разі введення НС, нам потрібно мінімізувати наші втрати. Героїзм не в тому , щоб померти за Україну, а в перемозі, в даному випадку - над режимом Януковича. У разі введення НС ми мінімізуємо свої втрати і перейдемо до повстанських, партизанських методів боротьби.

Для мене неприйнятний варіант еміграції. Це моя земля, я хочу бути тут, і ми готові до будь-якого розвитку подій.

РБК-Україна: Чи готується Майдан до силового варіанту завчасно?

Руслан Андрійко: Це більш конфіденційна інформація. Однозначно, тут немає ніякої зброї. Якщо буде загострення ситуації, тоді вже будемо приймати рішення з приводу більш грунтовної підготовки. У всі цих будівлях знаходяться мирні протестувальники, без жодного роду засобів, які могли б трактуватися, як екстремістські.

Але чисельність загонів самооборони вже перевершила чисельність «Беркута». А армія в її нинішньому становищі не має мотивів захищати режим. Ось у разі введення НС, що послужити приводом для введення сюди російських військ і сил НАТО - це вже зовсім інша історія.

РБК-Україна: А яка ймовірність розвитку сценарію Грузії 2008 р.?

Руслан Андрійко: Такий варіант можливий тільки у випадку введення НС. Але у випадку введення НС може бути все що завгодно. Ніяких санкцій з боку Європи немає , Америка нам нічим не допомагає. Ми можемо розраховувати тільки на свої сили.

Спілкувався Артем Ковалевський