ua en ru

Royal Dutch Shell закінчила І кв. з 8,2 млрд дол. чистого прибутку

Автор: RBC.UA
Чистий прибуток британо-голландської нафтогазової групи Royal Dutch Shell (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) в I кварталі 2013 р. скоротився на 6% і склав 8,18 млрд дол. проти 8,74 млрд дол., отриманих за той же квартал 2012 р., повідомляється в матеріалах компанії.

Чистий прибуток британо-голландської нафтогазової групи Royal Dutch Shell (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) в I кварталі 2013 р. скоротився на 6% і склав 8,18 млрд дол. проти 8,74 млрд дол., отриманих за той же квартал 2012 р., повідомляється в матеріалах компанії.

Сукупна виручка Shell в I кварталі 2013 р. знизилася на 7% - до 115,5 млрд дол. - проти відповідного показника річної давності в 123,8 млрд дол.

Квартальний прибуток Shell, що скоректований на вартість заміщення запасів і виключає разові чинники, склав 7,5 млрд дол. (проти 7,3 млрд дол. в I кварталі 2012 р.) і перевищив очікування аналітиків, дол., що знаходилися на рівні 6,4 млрд

Читайте також: Суд відмовився заборонити Shell видобувати сланцевий газ в Україні

Royal Dutch Shell також оголосила, що її виконавчий директор Пітер Возер (на фото) піде у відставку в першій половині 2014 р. за власним бажанням. 54-річний топ-менеджер очолює Shell з 2009 р.

Royal Dutch Shell - найбільша в Європі нафтова компанії.

Для України компанія цікава тим, що вона збирається видобувати сланцевий газ на Юзівському родовищі. Нагадаємо, 16 січня 2013 р. Донецька обласна рада погодила проект угоди про розділ вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Юзівського родовища. Нідерландсько-британська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell вкладе в Юзівсько газове родовище (Донецька область) від 10 до 50 млрд дол.

Читайте також: "Газпром" і Shell підписали меморандум про видобуток вуглеводнів на шельфі Арктики

24 квітня Донецький апеляційний адміністративний суд залишив у силі відмову екологічним організаціям, які вимагали скасувати рішення Донецької облради щодо угоди про видобуток сланцевого газу концерном Shell на Юзівській площі.

Читайте також: Chevron може почати видобувати сланцевий газ в Україні до кінця року

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. З цим фактом вимушений був погодитися навіть прем'єр-міністр України Микола Азаров, незважаючи на те, що повністю підтримує перспективи видобутку сланцевого газу в країні через необхідність зниження енергозалежності від Росії. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Супротивники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Свобода", а також партія "Батьківщина", яка навіть зареєструвала в парламенті відповідний законопроект, проте згодом він був відкликаний - необхідність зниження залежності від російського газу виявилася важливішою за екологічні ризики навіть в очах українських опозиціонерів.