ua en ru

Зростання інфляції в Китаї в квітні ц.р. склало 2,8%

Автор: RBC.UA
Згідно з опублікованими даними, в квітні ц.р. в річному численні зростання цін склало 2,8% (у березні - 2,4%), що є рекордним показником за останні півтора року.

Згідно з опублікованими даними, в квітні ц.р. в річному численні зростання цін склало 2,8% (у березні - 2,4%), що є рекордним показником за останні півтора року, передає ВВС.

Зростаюча в країні інфляція підтверджує побоювання експертів, що третя за величиною економіка в світі вже найближчим часом може перегрітися.

Згідно з офіційними даними, темпи економічного зростання Китаю в першому кварталі 2010 року досягли 11,9%, а зростання інфляції склало 2,2%, що виявилося трохи нижчим за прогнози.

Завдяки державній програмі підтримки економіки, жителі країни стали більше витрачати, що збільшило внутрішній попит у країні. Проте є у цієї допомоги і зворотний бік - дешеві кредити, що видаються китайськими банками, роздувають ціни на нерухомість. Так у березні, ціни на житлову нерухомість росли найшвидшими темпами за останні чотири роки.

Тим не менше, влада Китаю поки не поспішає здорожчувати кредити, що видає, і змінювати ставку рефінансування. У квітні китайський ЦБ видав позик на 8,4 млрд дол., що перевищило очікування аналітиків.

Для того, щоб не допустити погіршення економічної ситуації, в уряду Китаю існують два можливі сценарії розвитку подій, вважають експерти. Перший - збільшення ставки рефінансування, другий - ревальвація юаня, тобто збільшення вартості валюти. Тим не менш, поки китайська влада не повідомляє про зміни у своїй фінансовій політиці.

До цих пір китайський ЦБ волів боротися з інфляцією, посилюючи вимоги до ліквідності банків.

У той же час, на даному етапі китайська влада, швидше за все, буде спостерігати за поведінкою курсу євро після новин про створення стабілізаційного механізму для країн єврозони. Європейський ринок досить важливий для Китаю, і влада країни буде стежити за тим, що там відбувається, перш ніж прийняти рішення щодо зміцнення курсу своєї валюти, вважають експерти.

Нагадаємо, як заявив на початку квітня радник Центробанку КНР Лі Даокуй, після візиту лідера країни Ху Цзіньтао в США, Китай може змінити курс своєї національної валюти. За його словами, ні Пекіну, ні Вашингтону не потрібна різка ревальвація юаня, проте зростання його курсу допоможе приборкати інфляцію і реформувати експорт. При цьому, радник Центробанку відзначив, що необхідні зміни "повинні бути зроблені у відповідний час".