Російські нафтові компанії можуть скоротити експорт нафти ще на 300-320 тис. барелів в добу. Про це повідомив віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін, що знаходиться зараз в алжирському місті Оране, де пройде саміт Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК), передає Reuters.
Російські нафтові компанії можуть скоротити експорт нафти ще на 300-320 тис. барелів в добу. Про це повідомив віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін, що знаходиться зараз в алжирському місті Оране, де пройде саміт Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК), передає Reuters.
"Російські нафтові компанії у зв'язку з поточною ситуацією на ринку вже скоротили постачання на експорт. Таке скорочення в листопаді склало 1,5 млн т, що рівне приблизно 350 тис. барелів на добу, - сказав І.Сєчін журналістам. - Якщо поточна цінова ситуація буде продовжена в перспективі, то ми не виключаємо, що скорочення буде продовжено. Думаю, від 300 тис. до 320 тис. барелів". Віце-прем'єр також відзначив, що Москва готова до тіснішої взаємодії з ОПЕК.
Нагадаємо, на майбутньому засіданні картель, як очікується, має ухвалити рішення про нове скорочення обсягів експорту нафти в умовах різкого зниження цін на "чорне золото". За попередніми оцінками, нове зниження може скласти близько 2 млн барелів на добу.
Керівництво ОПЕК вже закликало Росію підтримати рішення картелю, адже їй також життєво важливо підвищити ціни на нафту. Зараз вони знаходяться на рівні 43 дол./бар.
Росія поки не є членом картелю, хоча ОПЕК неодноразово закликала Москву приєднатися. Президент РФ Дмитро Медведєв минулого тижня заявив, що не виключає вступу Росії до цієї організації для захисту своїх національних інтересів.
Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: