ua en ru

Росія розробила систему нейтралізації американської системи ПРО

Автор: RBC.UA
У Росії розроблена система нейтралізації американської глобальної системи ПРО, повідомив начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов.

У Росії розроблена система нейтралізації американської глобальної системи ПРО, повідомив начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов (на фото).

"Система військово-технічних заходів, спрямованих на нейтралізацію можливого негативного впливу глобальної системи ПРО США на потенціал російських ядерних сил розроблена, і ми цього не приховуємо", - сказав Герасимов сьогодні на міжнародній конференції з європейської безпеки в Москві.

За його словами, реалізація цих заходів залежатиме від оцінок можливості ПРО послабити потенціал ядерних сил Росії.

Читайте також: США відмовилися від четвертого етапу розгортання ПРО в Європі

Герасимов також нагадав, що так і не вдалося реалізувати російську ініціативу з надання договором між РФ і США про ракети середньої і меншої дальності універсального характеру. Він зазначив, що інші країни, що володіють такими ракетами, не готові від них позбавлятися. За його словами, це сприяло б зменшенню ймовірності виникнення регіонального ядерного конфлікту в Європі.

Протиракетна оборона вже давно є предметом суперечок у відносинах США та Росії. США стверджують, що їх система ПРО спрямована на протидію загрозам, що надходять від Ірану і Північної Кореї і не загрожує небезпеці Росії. Росія ж неодноразово заявляла, що американська система ПРО представляє собою небезпеку для неї.

Адміністрація США шукає можливості розвіяти побоювання Москви про те, що американський протиракетний щит нібито спрямований на нейтралізацію російського ядерного потенціалу.

Прихильники контролю над озброєннями припускають, що розкриття інформації про характеристики ракет-перехоплювачів може стати проривом у вирішенні проблеми, яка, з точки зору Росії, є перешкодою на шляху до скорочення ядерних озброєнь. Нещодавно повідомлялося, що США можуть розсекретити ключові дані щодо системи ПРО для того, щоб передати їх Росії.

Читайте також: У Пентагоні засумнівалися в ефективності системи ПРО в Європі (відео)

Втім, і в США останнім часом звучать думки про неефективність системи протиракетної оборони в Європі. Зокрема, співробітники Пентагону допускають, що приміщення ряду елементів технологічного ланцюжка в Польщі та Румунії не має практичного сенсу. У наслідку, повідомлялося, що США відмовилися від четвертого етапу розгортання системи, тобто, розміщення ракет-перехоплювачів у Польщі та Румунії. Офіційно причину для згортання або тривалого заморожування 4-го етапу пояснили зниженням фінансування. Польща, у свою чергу, заявила, що може побудувати власний протиракетний щит.

У той же час заступник голови Комітету начальників штабів збройних сил США адмірал Джеймс Уіннефельд підкреслив, що відмова Вашингтона від розробки протиракет для Європи не призведе до послаблення безпеки союзників по НАТО в Старому Світі або до повної відмови Сполучених Штатів від створення системи протиракетної оборони.

Система протиракетної оборони території США створюється, згідно із заявами Американської адміністрації, для захисту території країни від ракетно-ядерного удару з боку так званих країн-ізгоїв, до яких у США відносять, зокрема, КНДР, Іран і Сирію (раніше також Ірак і Лівію).

Читайте також: Польща побудує власну систему ПРО

Система ПРО США включає в себе центр управління, станції далекого виявлення і супутники стеження за запусками ракет, станції наведення ракет-перехоплювачів, самі ракети-носії для виведення протиракет у космос з метою знищення балістичних ракет супротивника.

В кінці 2006 - початку 2007 намір США розмістити елементи системи ПРО в Східній Європі. Створення системи ПРО в Європі є частиною нової стратегії НАТО під назвою "розумна оборона". У рамках нових підходів до безпеки держави альянсу прагнуть розширювати співробітництво в галузі оборони в умовах обмежених фінансових можливостей. За офіційним графіком, система протиракетної оборони повинна запрацювати до 2020 р.