У Пентагоні засумнівалися в ефективності системи ПРО в Європі (відео)
Згідно з повідомленням агентства Associated Press, ряд експертів американського уряду ставить під сумнів ефективність програми розгортання системи ПРО в Європі. Зокрема, співробітники Пентагону припускають, що приміщення ряду елементів технологічного ланцюжка у Польщі та Румунії не має практичного сенсу.
Сенсаційні висновки були озвучені на закритому брифінгу, проведеному для членів Конгресу Управлінням по підзвітності уряду. Американські експерти дійшли висновку, що дислокація протиракет у Польщі не має сенсу, якщо їх не перепроектують для здійснення перехоплень на розгінній стадії польоту. В даний час США вважають цю задачу технічно нездійсненною.
Експерти департаменту Пентагону по ПРО з'ясували також, що Румунія є далеко не найвдалішим місцем для розміщення американських ракет-перехоплювачів.
Читайте також: ПРО в Європі знаходиться в стадії проміжної готовності
З критикою розгортання елементів ПРО в Польщі і Румунії у минулому році вже виступив Національний дослідницький рада (NRC), який входить в структуру Національної академії наук США.
Система протиракетної оборони території США створюється, згідно із заявами Американської адміністрації, для захисту території країни від ракетно-ядерного удару з боку так званих країн-ізгоїв, до яких у США відносять, зокрема, КНДР, Іран і Сирію (раніше також Ірак і Лівію).
У 2008 р. Президент Польщі Лех Качинський, заявив, що події введення російських військ до Грузії - "дуже потужний аргумент" за розміщення в Польщі елементів американської системи ПРО.
Читайте також: НАТО розмістить систему ПРО Patriot на турецько-сирійському кордоні
Створювана система ПРО США включає в себе центр управління, станції далекого виявлення і супутники стеження за запусками ракет, станції наведення ракет-перехоплювачів, самі ракети-носії для виведення протиракет в космос з метою знищення балістичних ракет супротивника.
В кінці 2006 - початку 2007 намір США розмістити елементи системи ПРО в Східній Європі. Створення системи ПРО в Європі є частиною нової стратегії НАТО під назвою "розумна оборона". У рамках нових підходів до безпеки держави альянсу прагнуть розширювати співробітництво в галузі оборони в умовах обмежених фінансових можливостей. За офіційним графіком, система протиракетної оборони повинна запрацювати до 2020 р. Ракети-перехоплювачі SM-3 будуть встановлені на базах НАТО в Польщі та Румунії.