Російська Федерація повинна займати "наступальну позицію" з поширення російської мови у світі. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв під час наради керівників представництв і представників Росспівробітництва в Москві.
Російська Федерація повинна займати "наступальну позицію" з поширення російської мови у світі. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв під час наради керівників представництв і представників Росспівробітництва в Москві, повідомляє прес-служба уряду РФ.
Читайте також: "Росія активізує підтримку використання російської мови в українській освіті", - посол
"Росспівробітництво приділяє велику увагу поширенню російської мови, число курсів російської мови зростає і число слухачів зростає. Але їх, як і раніше, не так багато, як нам би хотілося. Не достатньо забезпечувати пропозиції, потрібно сприяти збільшенню попиту та займати більш наступальну позицію", - зазначив Медведєв.
За словами російського прем'єра, інтерес у світі до російської мови високий, і російська мова залишається засобом долучення до досягнень культури і науки, а також засобом міжнаціонального спілкування.
Медведєв наголосив, що дуже важливою є робота з російськими співвітчизниками за кордоном і з глобальним "Російським світом" ("Русским миром"). За його словами, мова йде про всебічний захист прав та інтересів цієї категорії громадян.
"Багато співвітчизників щиро і глибоко люблять свою історичну Батьківщину, хочуть підтримувати з нею зв'язок, готові в міру сил допомагати Росії, і цей настрій має знаходити відгук і підтримку з нашого боку", - заявив Медведєв.
Крім цього, російський прем'єр зазначив, що Росія повинна бути конкурентоспроможною на ринку освітніх послуг.
Читайте також: "Місцеві ради не мають права робити російську мову регіональною", - ПР
Як повідомлялося, уряд України розробляє проект програми гуманітарної співпраці з Росією на 2013-1014 рр..
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон "Про засади державної мовної політики", що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнятий з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.
Нагадаємо, закон набув чинності 10 серпня.
Законом збережено конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесені російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька.
Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менше 10% громадян, що населяють певну територію, за даними перепису. За рішенням місцевої ради або за результатами збору підписів в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої складає менше 10 відсотків населення.
На даний момент російська мова отримала статус регіональної у Харківській, Херсонській, Луганській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській областях, а також у м. Красний Луч (Луганська обл.), Севастополі та Миколаєві.
Читайте також: Міносвіти підтримає дії інших країн щодо розвитку їхніх мов в Україні
Відзначимо, що кількість носіїв мови, необхідна для надання їй статусу регіональної, можуть збільшити до 20-30%. Як повідомлялося, робоча група схвалила нову редакцію закону про мови.
Новий закон про мови буде проголосовано 27 вересня, заявив директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, який входить до робочої групи з доопрацювання закону про мови.
Закон про мови можна вважати упередженим, заявив голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, чия каденція на посаді завершується.