Роналду і Мессі влаштували гольовий феєрверк, а в Англії "Ліверпуль" і "Тоттенхем" вилетіли з Кубка

Ліонель Мессі забив чотири голи, а Кріштіану Роналду оформив хет-трік, що гарантувало "Барселоні" і "Реалу" великі перемоги над "Осасуною" і "Хетафе" відповідно. Черговими жертвами кубкового божевілля стали "Ліверпуль" і "Тоттенхем", а "Челсі" в поєдинку зі скромним "Брентфордом" добився тільки нічиєї. Гол Едінсона Кавані за п'ять хвилин до кінця допоміг "Наполі" здолати "Парму" і скоротити відставання від лідера "Ювентуса" до трьох очок. "Баварія" з рахунком 2:0 перемогла в Штутгарті, в результаті чого відрив мюнхенців від зігравшого в суботу внічию "Байєра" виріс до 11 очок.

Іспанія

Ліонель Мессі забив чотири м'ячі і гарантував "Барселоні" перемогу над "Осасуною" з рахунком 5:1, хет-трік Кріштіану Роналду допоміг "Реалу" розгромити "Хетафе" (4:0), "Атлетико" за всіма статтями поступився "Атлетіку" (0:3), а "Малага" заробила три очки на Мальорці (3:2) і піднялася на четверте місце.

У минулому сезоні, коли каталонці в домашньому поєдинку проти "Осасуни" перемогли з рахунком 8:0, Мессі обмежився хет-тріком, а на цей раз Лео відкрив рахунок вже на 11-й хвилині. Таким чином аргентинський нападаючий забив в 11-м турі Примери підряд, встановивши новий рекорд.

Не минуло й чверті години, як гості зусиллями Рауля Лое відновили паритет. Правда, всього три хвилини потому положення памплонців помітно погіршилося. Алехандро Аррибас зіграв рукою у власній штрафній і, отримавши другий "гірчичник", залишив "Осасуну" вдесятьох, а Мессі холоднокровно реалізував пенальті і знову вивів "Барсу" вперед.

Педро Родрігес ще в першому таймі довів перевагу каталонців до двох м'ячів, а на кінець години свої 201-й і 202-й голи у Примері забив Мессі.

"Хетафе" тримався на "Сантьяго Бернабеу" до 53-й хвилини, коли відзначився Серхіо Рамос. Це стало сигналом до початку шоу одного актора, роль якого за традицією виконав Роналду. За 10 хвилин другого тайму португалець забив головою і обома ногами.

В інших недільних матчах "Райо Вальєкано" з рахунком 3:0 розгромив на своєму полі "Бетіс", "Атлетіко" зазнав нищівної поразки в Більбао (0:3), а "Малага", залишившись під кінець зустрічі в меншості, на виїзді взяла гору над "Мальоркою" (3:2).

Англія

Недільні матчі Кубка Англії принесли ще три досить несподіваних результату. "Ліверпуль" з рахунком 2:3 поступився "Олдхему" з третього дивізіону, "Лідс" здолав "Тоттенхем", а "Челсі" розійшовся миром зі скромним "Брентфордом".

"Олдхем", один із засновників прем'єр-ліги, видав зубодробильний поєдинок проти "Ліверпуля". Метт Сміт оформив дубль, який розбавив гол надівшого капітанську пов'язку червоних Луїса Суареса, перш ніж Рис Уабара довів перевагу господарів до двох м'ячів. Гол Джо Аллена забезпечив зустрічі нервову кінцівку, однак, самовіддано зігравши в обороні, господарі все-таки остояли путівку в п'ятий раунд.

"Челсі" двічі відігравався в поєдинку з "Брентфордом", а автором рятівного другого гола, який забезпечив лондонцям домашню гру, став Фернандо Торрес. Марселло Тротта відкрив рахунок на 42-й хвилині, але Оскар відновив паритет. Херрі Форрестер переграв Росса Тернбулла з пенальті і знову вивів представників третього по силі дивізіону вперед, проте останнє слово залишилося за Торресом.

Тим часом "Тоттенхем" повернувся ні з чим із західного Йоркшира. Люк Уорни забезпечив "Лідсу" перевагу ще в дебюті, а на початку другої половини Росс Маккормак її подвоїв. Гості спромоглися лише на гол Клінта Демпсі, скоротивши дефіцит - 1:2.

Італія

Точний удар Единсона Кавані на 85-й хвилині приніс "Наполі" виїзну перемогу над "Пармою" - 2:1.

Оскільки вчора "Ювентус" не зумів впоратися з "Дженоа" (1:1), "Наполі", взявши три очки, міг скоротити відставання від лідера серії А до трьох балів. Дружина Вальтера Маццаррі вийшла вперед на 20-ій хвилині стараннями Марека Гамшика, який скористався дивовижною передачею Блерима Джемайли.

Однак на 74-й хвилині "Пармі" вдалося відновити рівновагу - після подачі в штрафну захисник неаполітанців Паоло Каннаваро зрізав м'яч у власні ворота. Спасителем південців в який раз у нинішньому сезоні виступив кращий бомбардир чемпіонату Кавані. Увійшовши в штрафну, форвард збірної Уругваю обіграв голкіпера Антоніо Міранте і відправив м'яч у порожні ворота. На рахунку Кавані 18 голів у 19 поєдинках чемпіонату.

Його переслідувач в снайперської гонці Стефан Ель-Шаарави забив 15-й м'яч і приніс "Мілану" гостьову перемогу над "Аталантою" - 1:0. У складі програвших на 58-й хвилині був видалений Давид Бривио. Цей успіх дозволив "россонері" піднятися на п'яту позицію, випередивши "Фіорентину", яка в гостях зазнала поразки від "Катанії" - 1:2. "Фіалки" догравали зустріч вдесятьох через видалення екс-хавбека "Мілана" Альберто Аквілані.

Тим часом "Інтер" на своєму полі розійшовся миром з "Торіно" - 2:2. Господарі швидко вийшли вперед, але після дубля Ріккардо Меджоріні їм довелося відіграватися. Рятівний м'яч на рахунку Естебана Камбьяссо.

Найкрупнішу перемогу дня здобула "Сампдорія", яка забила шість м'ячів у ворота "Пескари". Покером відзначився колишній форвард юнацької команди "Барселони" Мауро Икарди. В інших зустрічах "Болонья" розійшлася миром з "Ромою" (3:3), "Кальярі" поділив очки з "Палермо" (1:1), а "Удінезе" взяв гору над "Сієною" (1:0).

Німеччина

"Баварія" забила два м'ячі "Штутгарту" і збільшила відрив від найближчих переслідувачів до 11 очок.

Маріо Манджукіч, який забив два м'ячі у матчі попереднього туру з "Гройтер Фюрт", відкрив рахунок незабаром після перерви. Хорват перехопив передачу назад і холоднокровно переграв воротаря.

На 72-й хвилині Манджукіч виступив в ролі асистента, низом простріливши в центр штрафної. Там опинився Томас Мюллер, подвоївший перевагу гостей. І без того невеликі шанси "Штутгарта" відігратися випарувалися вісім хвилин потому, коли Мартін Харнік схопив другий "гірчичник" і залишив свою команду в меншості.

"Гамбург" в іншому недільному матчі з рахунком 3:2 на своєму полі обіграв "Вердер" і піднявся у верхню половину турнірній таблиці. Ассани Лукимья швидко вивів гостей вперед, проте Сон Хен Мін, Денніс Аого і Артем Руднєв зробили рахунок 3:1 на користь "Гамбурга". Сократес Папастотопулос на якийсь час повернув інтригу, але видалення Клеменса Фрітца і Марко Арнаутовича не залишили сумнівів у позитивному для господарів кінець.