ua en ru

Ромні готовий зайняти жорстку позицію з питання про систему ПРО

Автор: RBC.UA
Кандидат у Президенти США від республіканців Мітт Ромні готовий зайняти жорстку позицію по питанню про систему протиракетної оборони (ПРО). Про це він заявив сьогодні, 8 жовтня 2012 р., у своїй промові, присвяченій зовнішній політиці. Якщо претендент від "слонів" очолить Білий дім, поступок в питанні про протиракетну оборону не буде.

Кандидат у Президенти США від республіканців Мітт Ромні готовий зайняти жорстку позицію по питанню про систему протиракетної оборони (ПРО). Про це він заявив сьогодні, 8 жовтня 2012 р., у своїй промові, присвяченій зовнішній політиці. Якщо претендент від "слонів" очолить Білий дім, поступок в питанні про протиракетну оборону не буде.

Головним завданням збройних сил США Ромні назвав запобігання можливих воєнних загроз. "У рамках цього підходу компроміс щодо ПРО неприпустимий", - вважає політик.

Читайте також: Відставання Ромні від Обами після дебатів скоротилося до 2%

Прихильник бюджетної економії в інших сферах, Ромні виступає категорично проти скорочення витрат на безпеку. Політику, що проводиться в цьому відношенні Бараком Обамою, республіканець вважає небезпечною для національної обороноздатності.

Читайте також: США мають намір створити в Перській затоці єдину систему ПРО, яка протистоїть іранської ядерної загрози

Раніше ЗМІ стали відомі слова, необережно сказані під запис американським лідером. Обама заявив російським партнерам, що в разі переобрання зможе проявити більше гнучкості з питання про ПРО.

Осічку Обами використовують республіканці. "Я забезпечу створення ефективної протиракетної оборони, щоб протистояти загрозам. І з цього питання (у переговорах) з Володимиром Путіним не буде проявлено ніякої гнучкості", - заявив Ромні.

Читайте також: Президент Польщі Коморовський хоче побудувати в країні власну систему ПРО

Росія і НАТО змогли домовитися про співпрацю з питання про ПРО на саміті в Лісабоні, яке відбулося в 2010 р. Проте пізніше переговори зайшли в безвихідь через неготовність США надати юридичні гарантії ненаправленої системи протиракетної оборони на РФ.

Відзначимо, в квітні ц.р. генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що розвиток системи протиракетної оборони в Європі не представляє загрози для Росії.

Читайте також: У Польщі з 2018 р. будуть розміщені елементи американської системи ПРО

Створення системи ПРО в Європі є частиною нової стратегії НАТО під назвою "розумна оборона". В рамках нових підходів до безпеки держави альянсу прагнуть розширювати співробітництво в галузі оборони в умовах обмежених фінансових можливостей.

Росія виступає противником розміщення елементів ПРО в Європі. У відповідь Москва погрожує розмістити ракети "Іскандер" в Калінінградській області. Росія неодноразово висловлювала побоювання, що система ПРО, що розгортається в Європі, може в перспективі обмежити ядерний потенціал Росії. Запобігти такому розвитку подій, на думку Москви, можна було б за допомогою юридично зобов'язуючих гарантій з боку НАТО. Представники НАТО у відповідь неодноразово заявляли, що особливості створюваної системи однозначно свідчать про те, що вона не буде загрожувати Росії, а також що рівень довіри, що склався між Росією і НАТО, дозволяє вибудовувати відносини без звернення до зобов'язуючим документам.

США та їхні союзники по НАТО наполягають, що система ПРО створюється проти "держав-ізгоїв", зокрема, Ірану. Нещодавно повідомлялося, що в якості основної небезпеки для країн Перської затоки в американському Держдепартаменті розглядають "ракетну загрозу". У зв'язку з цим США планують створити в регіоні єдину систему протиракетної оборони.

В адміністрації Президента США не приховують, що під "ракетною загрозою" мається на увазі загроза з боку Ірану, який продовжує розробку ядерної програми. Особливо загострює обстановку в регіоні той факт, що в сирійському конфлікті країни Перської затоки підтримують опозицію, а офіційний Тегеран - режим Президента Башара Асада.

Співрозмовник у Держдепартаменті також повідомив, що США займуться установкою і оснащенням систем протиракетної оборони в країнах-учасницях Ради зі співробітництва країн Перської затоки (до неї входять Саудівська Аравія, Бахрейн, Оман, ОАЕ, Кувейт і Катар). За інформацією джерела, перші контракти на поставку протиракетних систем можуть бути укладені вже "найближчим часом". Подробиці він повідомити відмовився.