ua en ru

НАТО: Система ПРО не становить загрози для Росії

Автор: RBC.UA
Розвиток системи протиракетної оборони у Європі не становить загрози для Росії. Про це у Брюсселі на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Розвиток системи протиракетної оборони у Європі не становить загрози для Росії. Про це у Брюсселі на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає радіо "Свобода".

"У рамках альянсу ми здійснюємо добрий прогрес у розвитку інтегрованої загальнонатівської протиракетної системи. Вона не загрожує Росії та не порушує стратегічного балансу. Я впевнений, що у цьому також ми зможемо знайти спільну мову в дусі діалогу, довіри та прозорості, які ми вибудовували за цим столом переговорів за останні 15 років", - наголосив він.

На думку генсекретаря НАТО, співпраця Росії та альянсу щодо ПРО може гарантувати безпеку для обох сторін.

Раніше російське керівництво неодноразово заявляло, що вважає розташування системи ПРО у Європі загрозою національній безпеці. Відсутність прогресу у переговорах щодо ПРО навіть стала причиною скасування засідання Ради Росія-НАТО за участі Президента Російської Федерації.

Зокрема, Президент Росії Дмитро Медведєв заявляв, що розгортання системи протиракетної оборони в Європі порушує ядерний паритет, і Росія цьому протистоятиме.

Нагадаємо, в кінці березня ц.р. помічник міністра оборони США Маделін Крідон заявила, що адміністрація США планує розширити зону дії своєї протиракетної оборони (ПРО), розвернувши оборонні системи на Близькому Сході і в Тихоокеанському регіоні. За її словами, Білий дім вже почав переговори з урядами Австралії, Японії і Південної Кореї про розміщення на території цих країн ракет-перехоплювачів SМ-3.

Помічник міністра дала зрозуміти, що нова регіональна система ПРО в Азії будуватиметься "поетапно, з використанням тих же рішень, які вже були випробувані в Європі" і покликана захистити союзників США від можливої ракетної атаки з боку Північної Кореї.

Одночасно Білий дім планує почати переговори щодо "стратегічної співпраці" з країнами, що входять в Раду співпраці арабських держав Персидської затоки. Тим більше що останніми роками Бахрейн, Кувейт, Оман, Саудівська Аравія і Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) не раз заявляли про свою заклопотаність ядерною програмою Ірану.

Раніше, у лютому, генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що НАТО продовжить реалізацію плану зі створення системи ЄвроПРО, незважаючи на заперечення Росії.

Нагадаємо, 23 листопада 2011 р. Президент РФ Дмитро Медведєв повідомив, що Росія вийде з договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО) і не буде брати участь у процесі роззброєння, якщо США не відмовляться від розміщення системи ПРО в Європі. Глава держави доручив Міністерству оборони РФ негайно ввести в дію радіолокаційну станцію раннього попередження про ракетний напад у Калінінграді в якості реакції на відмову США від планів Європро.