Президент Росії Дмитро Медведев прийме сьогодні в Москві держсекретаря США Хілларі Клінтон. Як очікується, на зустрічі піде мова про підготовку нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-2), передає телеканал "Росія 24".
Президент Росії Дмитро Медведев прийме сьогодні в Москві держсекретаря США Хілларі Клінтон. Як очікується, на зустрічі піде мова про підготовку нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-2), передає телеканал "Росія 24".
Раніше на спільній прес-конференції з держсекретарем США Х.Клінтон у Москві глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що делегації Росії і США в Женеві вийшли на завершальну частину фінішного відрізка в переговорах щодо СНО-2.
"Ми розраховуємо, що в найближчий час парламентері зроблять доповідь про завершення роботи. Після цього ми домовлятимемося про те, що пропонувати президентам у якості часу та місця для підписання документа", - сказав С.Лавров.
"Ми бачимо прогрес за новим договором СНО. Як нам повідомляють з Женеви наші парламентарі, результати останніх раундів примушують нас думати, що найближчим часом ми прийдемо до завершення цих переговорів", - відзначила Х.Клінтон.
Х.Клінтон вважає передчасним говорити про місце підписання нового договору щодо стратегічних наступальних озброєнь. "Ми не почали ще вести дискусію, де і коли підписувати", - сказала Х.Клінтон. За її словами, спочатку необхідно підготувати сам документ, а вже потім визначатися з місцем його підписання.
Нагадаємо, про намір України запропонувати РФ і США підписати договір про СНО-2 в Києві повідомила раніше заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман. За її словами, питання про зустріч президентів РФ та США Дмитра Медведєва і Барака Обами в українській столиці для підписання договору СНО-2 обговорюватиметься під час візиту держсекретаря США Х.Клінтон до України або під час візиту Президента В.Януковича до США. "Це дуже важливо, що Київ стає центром такої знакової угоди між Росією та США", - сказала Г.Герман.
Перший Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1) був підписаний президентами СРСР і США Михайлом Горбачовим і Джорджем Бушем-старшим 31 липня 1991 р. і набув чинності 5 грудня 1994 р. Договір зобов'язав кожну із сторін скоротити більше 40% ядерних боєзарядів і близько 30% їх стратегічних носіїв. До 2001 р. Росія і США виконали ці зобов'язання. Термін його дії складав 15 років і закінчився 5 грудня 2009 р.
Д.Медведєв та Б.Обама літом 2009 р. замість СНО-1 домовилися підписати новий юридично зобов'язуючий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. При цьому була досягнута домовленість про те, що через сім років після набуття чинності договору і надалі граничний рівень для стратегічних носіїв знаходитиметься в межах 500-1100 одиниць, для пов'язаних з ним бойових зарядів - в межах 1500-1675 одиниць.