За підсумками підрахунку голосів по мажоритарних округах 77% бюлетенів по мажоритарних округах, в парламент VII скликання проходять 115 представників ПР і 41 осіб від Батьківщини. Серед них чимало досвідчених депутатів, чиновників і просто відомих особистостей.
За підсумками підрахунку голосів по мажоритарних округах 77% бюлетенів по мажоритарних округах, в парламент VII скликання проходять 115 представників ПР і 41 осіб від Батьківщини. Серед них чимало досвідчених депутатів, чиновників і просто відомих особистостей.
Пропонуємо вам згадати поіменно VIP-кандидатів і подивитися на їх шанси пройти до парламенту.
Впевнено перемагає на 6 окрузі в Криму сестра глави АП Сергій Льовочкіна, Юлія. Її вже можна назвати досвідченим нардепом, бо в депутатське крісло Юлія Льовочкіна сяде втретє. Вона на своєму окрузі отримала 60% голосів виборців - впевнено перемігши комуніста Юрія Жадова.
Міністр економрозвитку Петро Порошенко з легкістю проходить в парламент по 12 округу у Вінницькій обл. У Порошенка 72% голосів при підрахованих на окрузі 75% бюлетенів.
Виборці на 13 окрузі відправляють до Верховної Ради досвідченого опозиціонера Миколу Катеринчука. На окрузі підрахували тільки 40% бюлетенів, однак довіру Катеринчуку висловили 63% виборців. У нього, як і в Порошенка на своєму окрузі навіть суперників немає. У найближчого переслідувача 15%.
На 16 окрузі поки перемагає двоюрідна сестра голови Держмитслужби Ігоря Калетника, Оксана. Пораховано там поки тільки 36% бюлетенів. Оксана Калетник набирає 42% голосів.
Батько Ігоря Калетніка, нардеп Григорій Калетник проходить до ВР по 18 округу у Вінницькій обл. Там пораховано вже 97% бюлетенів та Калетник набирає понад 46%.
Депутатами від Донецької обл. у Верховній Раді VII скликання стануть, судячи з усього, Юхим Звягільський, Сергій Клюєв - брат секретаря РНБОУ Андрія Клюєва, Владислав Лук'янов. Житомирську область у парламенті будуть представляти голова нинішнього складу ВР Володимир Литвин та Віталій Журавський. Останнім його нашумілим "творінням" був законопроект про наклеп.
Закарпаття в Раді нового скликання буде представлено братами Віктором і Павлом Балогами. Іван Балога програє перегони регіоналу Івану Бушку.
Жителі Запорізької області відправляють в Раду регіонала Ярослава Сухого і сина Генпрокурора Артема Пшонку. Він також балотувався від ПР.
Один з округів Київської області в парламенті нового скликання представлятиме Тетяна Засуха - дружина екс-губернатора Київської області, який зараз живе в Росії. В Україні на нього заведено кримінальну справу, його звинувачують у перевищенні службових повноважень.
Львівська область приведе до ВР Ірину Фаріон, яка відома своїми неоднозначними висловлюваннями на адресу громадян України неукраїнського походження. Сімейним підрядом йдуть у Раду і Тягнибоки. Лідер партії Олег Тягнибок проходить за списками, а його брат Андрій по мажоритарному округу.
Від Одеської області до парламенту проходить екс-голова ЦВК Сергій Ківалов і Давид Жванія.
Полтавську область буде представляти мільярдер Костянтин Жеваго. Регіонал Олег Надоша цього разу до Ради не потрапляє.
У Харківській області серед інших в парламент проходить молодший брат губернатора і "зірки інтернету" Михайла Добкіна, Дмитро, регіонали Ірина Бережна та Олександр Фельдман.
У Чернігівській області проходить екс-міністр транспорту Микола Рудьковський.
Найбільше відомих особистостей в Раду приведе Київ. Тут йде запекла боротьба за депутатські крісла, але шанси пройти до Ради мають Володимир Яворівський, Галина Герега, Сергій Терьохін, Ігор Лисов, Олесь Довгий, Олексій Давиденко, Олександр Бригинець, Володимир Ар'єв, Володимир Бондаренко, Максим Луцький, Віктор Пилипишин. Тарас Чорновіл, Тетяна Монтян та Лев Парцхаладзе народними депутатами навряд чи стануть.
Севастополь привів до перемоги Вадима Колесніченка.
Нагадаємо, що явка виборців склала 57,57%. За даними екзит-полів, до парламенту проходять 5 партій. Результати опитувань можна подивитися тут.Парламентські вибори вперше з 2002 р. були проведені за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, які складаються з партій, було не передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження у Верховну Раду партії повинні подолати 5% бар'єр.
Раніше ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 людей, припустиме відхилення від цієї кількості - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів.
Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання.