Найбільша приватна фінансово-промислова група Україна СКМ Ріната Ахметова вийшла на докризові показники роботи. Про це свідчать дані її консолідованої фінансової звітності за 2011 р.
Найбільша приватна фінансово-промислова група Україна СКМ Ріната Ахметова вийшла на докризові показники роботи. Про це свідчать дані її консолідованої фінансової звітності за 2011 р., пише "Комерсант Україна".
Домогтися цього вдалося завдяки сприятливій кон'юнктурі, консолідації активів, модернізації виробництва. Проте цього року ситуація на основних експортних ринках значно погіршилася, і для подальшого росту СКМ буде необхідно зосередиться на органічному зростанні і розвитку нових напрямків бізнесу, зазначають експерти.
Як повідомили в прес-службі СКМ, згідно аудиту PwC за 2011 рік, консолідований валовий дохід групи СКМ за міжнародними стандартами фінансової звітності зріс на 34,4%, до 19,54 млрд дол., а чистий прибуток - в 2,6 разів, до 2,26 млрд дол. У результаті СКМ вперше вдалося перевершити докризові показники роботи 2008 р., коли валовий дохід групи склав 15,98 млрд дол., чистий прибуток - 2,19 млрд дол.
"Хороші результати 2011 року пов'язані не тільки зі сприятливою ринковою кон'юнктурою на ключових для нас металургійному та енергетичному ринках і триваючим процесом консолідації нових бізнесів в рамках" Метінвесту "і ДТЕК. Крім цього, в 2011 році ми отримали серйозну віддачу від багатомільйонних інвестицій в органічний розвиток нашого бізнесу. Більшу частину отриманого прибутку - не менше 2 млрд дол. ми маємо намір реінвестувати", - прокоментував результати 2011 р. генеральний директор СКМ Олег Попов.
Відзначимо, за даними Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), чистий прибуток ПАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) в 2011 р. скоротився в 10,8 рази - до 342 млн 319 тис. грн проти прибутку в 3 млрд 716 млн. 935 тис. грн роком раніше. Інвестиції групи СКМ в розвиток своїх підприємств в 2011 р.збільшилися на 70,8% - до 15,163 млрд грн. Також, група СКМ в 2011 р. виплатила до бюджетів усіх рівнів, а також в небюджетні фонди (в тому числі, до Пенсійного фонду), консолідовано близько 18,4 млрд грн, що на 28% перевищує даний показник за 2010 р. (близько 14,34 млрд грн).
Локомотивами фінансової прибутковості СКМ як і раніше є гірничо-металургійний та енергетичний холдинги. У 2011 р. виручка "Метінвесту" виросла на 51,6%, до 14,19 млрд дол., чистий прибуток - в 4,2 рази, до 1,85 млрд дол. Доходи ДТЕК підвищилися на 63%, до 4,97 млрд дол., а чистий прибуток - на 23,3%, до 442 млн дол.
Аналітик інвестиційної компанії Investment Capital Ukraine Олександр Мартиненко каже, що значне зростання виручки "Метінвесту" - це, перш за все, результат консолідації фінансових результатів Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча. "Другий за значимістю фактор - зростання цін на залізну руду (за 2011 рік спотові ціни на азіатських ринках зросли на 14-25%). Нарешті, зросли ціни на коксівне вугілля - вартість базового для галузі австралійського вугілля збільшилася за рік на 50-60%", - пояснив він. Раніше повідомлялося, що чистий прибуток "Метінвесту" в 2011 р. збільшився в 4,2 рази і склав 1,854 млрд дол. в порівнянні з 437 млн дол. в 2010 р.
Фінансові показники ДТЕК зросли в першу чергу за рахунок угод злиття і поглинання: у 2011 році ДТЕК одержав у концесію два найбільші підприємства з видобутку і збагачення антрацитів - "Ровенькиантрацит" і "Свердловантрацит", взяв у оренду вугледобувне підприємство "Добропіллявугілля" і сконцентрував контрольний пакет акцій найбільшого постачальника тепла та електроенергії в столиці "Київенерго". За даними НКЦБФР, чистий прибуток ТОВ "ДТЕК" в 2011 р. склав 2,816 млрд грн проти 3,918 млн грн роком раніше.
Більше половини виручки СКМ за 2011 рік - близько 10 млрд дол. - принесли продажі українських товарів на експорт. Однак в поточному році експортні ціни на метал, залізну руду і вугілля в світі не настільки привабливі, як в минулому.
За прогнозами аналітика ІК Dragon Capital Сергія Гайди, в 2012 році на тлі побоювань уповільнення темпів зростання світової економіки середні ціни на метал можуть впасти на 10-15%, залізна руда і коксівне вугілля подешевшають до 10%. Зниження попиту вже привело до падіння виробництва металу в Україну - за даними галузевої асоціації "Металургпром", в I півріччі цього року виплавка сталі скоротилася на 3%, прокату - на 7%.
У свою чергу, керуючий директор компанії SP Advisors Нік Піацца вважає, що цього року СКМ постарається компенсувати негативну тенденцію в гірничо-металургійному комплексі за рахунок активного розвитку ДТЕК і нових напрямків бізнесу. У 2012 р. ДТЕК придбав три вугільних підприємства в Росії, в Україні - шахту "Білозерська", а також отримав контроль над найбільшою енергопостачальною компанією країни "Дніпрообленерго", енергогенеруючою "Дніпроенерго" і компаніями "Західенерго" і "Крименерго". Крім того, в 2011 р. СКМ створила два нових для групи бізнеси: стивідорну компанію "Портінвест" і сільськогосподарський холдинг HarvEast, віддачу від яких очікується отримати вже в поточному році.
Раніше генеральний директор HarvEast Саймон Чернявський прогнозував, що в 2012 р. виручка компанії збільшиться "мінімум на 30%".
СКМ - керуюча компанія однойменної найбільшої в Україні фінансово-промислової групи, діяльність якої сконцентрована в трьох основних сферах бізнесу: гірничо-металургійній ("Метінвест"), електроенергетичній (ДТЕК) і фінансовій (ПУМБ, банк "Ренесанс-Капітал", "Аска" і "Аска-Життя").
СКМ також контролює активи в медіабізнесі ("Медіа Група Україна" та "Сегодня Мультимедіа"), телекомунікаціях (Vega), нерухомості ("ЕСТА Холдинг"), роздрібній торгівлі ("Український ритейл"), глиноводобутку (UMG), торгівлі нафтопродуктами ("Паралель"), сільському господарстві (HarvEast), торгівлі медикаментами (Український аптечний холдинг), машинобудуванні ("Гірські машини") і транспортному бізнесі ("Портінвест").
100% СКМ володіє підприємець Рінат Ахметов. У 2011 році американський журнал Forbes оцінив його статки в 16 млрд дол.