Міжнародне рейтингове агентство Мoody's знизило рейтинги найбільших італійських банків слідом за рішенням про зниження довгострокового суверенного рейтингу країни з рівня Аа2 до А2, передає Reuters.
Міжнародне рейтингове агентство Мoody's знизило рейтинги найбільших італійських банків слідом за рішенням про зниження довгострокового суверенного рейтингу країни з рівня Аа2 до А2, передає Reuters.
Так, були знижені довгострокові рейтинги за борговими зобов'язаннями і за депозитами таких великих фінансових організацій, як UniCredit (з Аа3 до А2) і Intesa (аналогічно з Аа3 до А2). Ряд інших італійських банків також зазнав пониження рейтингу на рівень від однієї до трьох ступенів. Варто відзначити, що в більшості випадків прогнози по рейтингах - "негативний".
Крім того, під удар потрапили деякі державні компанії, включаючи нафтогазову Eni, енергетичні Enel і Terna, а також оборонну Finmeccanica.
Нагадаємо, 5 жовтня ц.р. Moody's знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз за рейтингом - "негативний". Основними причинами зниження рейтингу названі: підвищення ризиків країн єврозони через високі обсяги національних боргових зобов'язань і пов'язана з цим втрата довіри кредиторів та інвесторів.
Цьому передувало продовження на місяць агентством розгляду питання про зниження суверенного рейтингу Італії. Рішення про перегляд рейтингу Італії було прийнято з кількох причин: аналітики агентства врахували можливі негативні наслідки податково-бюджетної консолідації, необхідної Італії для скорочення держборгу, взяли до уваги той факт, що для країн єврозони зі зростаючим держборгом застосовуються альтернативні умови фінансування, а також послалися на структурні проблеми в макроекономіці.
Крім того, раніше агентство Standard and Рoor's (S&P) знизило суверенний кредитний рейтинг Італії на одну сходинку - з A+ до А.
Основними причинами зниження рейтингу Італії названа нестабільність економіки, зокрема, податково-бюджетної сфери, а також проблеми політичного характеру. На думку аналітиків агентства, у Італії, третьої економіці єврозони, на даний момент немає передумов до економічного зростання, багато в чому через управлінську слабкість правлячої коаліції, що не здатна приймати рішення для ефективної боротьби з кризою.
Нагадаємо, в травні агентство S&P переглянуло прогноз по італійському суверенному рейтингу на "негативний". З того часу фінансове становище Італії значно ускладнилося. У середині липня італійський парламент остаточно схвалив план економії бюджету. Офіційний Рим тоді заявляв, що ряд жорстких заходів допоможе Італії заощадити близько 48 млрд євро і до 2014 р. скоротити заборгованість на 0,2% ВВП. Серед цих заходів, зокрема, відмова від підвищення зарплат і прийому на роботу нових співробітників у бюджетній сфері, а також проведення масштабної програми приватизації.
В останні місяці Італія стала об'єктом підвищеної уваги інвесторів через уповільнення зростання економіки і великого держборгу. У відповідь на це влада країни переглянула пакет заходів суворої економії для скорочення бюджетного дефіциту і стимулювання економічного зростання.
Раніше Кабінет міністрів Італії знизив прогноз зростання економіки країни на 2011-2013 рр. на тлі погіршення макроекономічних умов, передає Reuters.
Влада країни очікує, що зростання ВВП країни за підсумками 2011 р. складе 0,7% (проти прогнозованих раніше 1,1%), в 2012 р. - 0,6% (проти 1,3%), в 2013 р. - 0,9% (проти 1,5%). При цьому дефіцит бюджету очікується на рівні 3,9% від ВВП в 2011 р., 1,6% - в 2012 р. і 0,1% - в 2013 р. Рівень держборгу прогнозується на рівні 120% від ВВП в 2011 р., 119,4% - в 2012 р. і 116,9% - в 2013 р.
14 вересня нижня палата парламенту Італії схвалила другий за три місяці пакет жорстких заходів економії на суму близько 54 млрд євро. Раніше урядовий законопроект, що передбачав, зокрема, зростання податків і збільшення пенсійного віку для жінок, схвалив італійський Сенат. Кабінет Сильвіо Берлусконі розраховує за допомогою нових заходів домогтися збалансованого бюджету до 2013 року. В обмін на ці кроки Європейський центральний банк обіцяв допомогти Риму уникнути боргової кризи, що переживає зараз Греція. Після схвалення "фінансового маневру" в палаті депутатів, його має підписати Президент республіки Джорджо Наполітано.
Італія - четверта за величиною економіка Євросоюзу. Держборг країни перевищує 2 трлн дол.