Реконструкція аеропортів у Дніпропетровську та Одесі почнеться в 2013 р., - Вілкул

Реконструкція аеропортів в Одесі і Дніпропетровську почнеться в 2013 р. Про це сьогодні в рамках конференції "Україна і партнери" повідомив віце-прем'єр Олександр Вілкул, передає кореспондент РБК-Україна.

Реконструкція аеропортів в Одесі і Дніпропетровську почнеться в 2013 р. Про це сьогодні в рамках конференції "Україна і партнери" повідомив віце-прем'єр Олександр Вілкул, передає кореспондент РБК-Україна.

"Цього року почнеться робота, і протягом трьох років в Одесі і Дніпропетровську на умовах державно-приватного партнерства будуть реконструйовані аеропорти. Держава зробить смуги, а приватний бізнес побудує термінали. Це два найважливіших логістичних вузла", - зазначив Вілкул.

Крім того, за його словами, держава створить всі можливості для розвитку аеропортів Сімферополя, Луганська, Жулян та інших міст. Для досягнення європейських стандартів буде проведено модернізацію аеронавігаційної системи. Вілкул також зазначив, що незважаючи на крах "Аеросвіту", спостерігається збільшення пасажирських авіаперевезень.

Читайте також: Аеропорти в Одесі і Дніпропетровську реконструюють за 4,5 млрд грн

"Нам вдалося знайти альтернативи майже на всі маршрути, у січні-лютому був спад пасажиропотоку, але за підсумками травня ми вже маємо плюс, для такої складної ситуації на початку року порівняно з першим півріччям минулого року. Це говорить про те, що послуга затребувана , що у нас великий потенціал розвитку та залучення великої кількості авіакомпаній-перевізників створить тільки позитив, конкуренцію і зробить послугу більш доступною ", - додав він.

Аеропорти Одеси і Дніпропетровська включені до списку об'єктів підготовки чемпіонату Євробаскет-2015 і раніше повідомлялося, що на їх модернізацію в рамках підготовки турніру з державного бюджету буде виділено близько 4,5 млрд грн. Як раніше заявляв Вілкул, ця цифра поки оціночна, а точна буде відома після розробки проектів та їх екпертизи.

Рішення про проведення 39-го Чемпіонату Європи з баскетболу в Україні було оголошено 18 грудня 2011 в Мюнхені. Передбачається, що матчі турніру приймуть міста, де проводилося Євро-2012 (Київ, Харків, Донецьк і Львів), а також Дніпропетровськ і Одеса. За результатами Євробаскету-2015 пройде також перший етап відбору на літні Олімпійські ігри 2016 в Ріо-де-Жанейро.

Читайте також: Євробаскет-2015 обійдеться держбюджету України в 7 млрд грн (фото)

Координаційний комітет з підготовки та проведення в Україні Євробаскету-2015 очолює прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Державне фінансування чемпіонату Європи з баскетболу в 2015 р. складе 7,057 млрд грн.

Зазначимо, міжнародний аеропорт "Одеса" в 2012 році збільшив пасажиропотік на 10,1% порівняно з 2011 роком - до 907, 6 тис. осіб. Дніпропетровський аеропорт за 9 місяців 2012 р. збільшив пасажиропотік на 6,6%.

Аеропорти в Борисполі, Донецьку, Харкові та Львові вже пройшли модернізацію в рамках підготовки до Чемпіонату Європи з футболу в 2012 р. В рамках підготовки до Євро-2012 на підготовку аеропортів та інших об'єктів інфраструктури було витрачено 4,5 млрд дол.

Читайте також: Мінінфраструктури потрібні 19 млрд грн на програму розвитку аеропортів України до 2023 р

Слід зазначити, що аеропорти Львова, Донецька та Харкова після закінчення Євро відчувають недостатню завантаження, а кошти на їх реконструкцію були витрачені чималі.

Нагадаємо також, що Міністерство інфраструктури розробило концепцію державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023 р. вартістю 19 млрд грн, при цьому кошти державного бюджету повинні скласти більше 13 млрд грн, кошти місцевих бюджетів - близько 2 млрд грн та інвестицій - близько 4 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся