ua en ru

Євробаскет-2015 обійдеться держбюджету України в 7 млрд грн (фото)

Автор: RBC.UA
Державне фінансування чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 р. (Євробаскет-2015) складе 7,057 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула. При підготовці до проведення чемпіонату буде створено 100 тис. нових робочих місць, а для обслуговування та експлуатації нової спортивної інфраструктури - ще 10 тис. робочих місць.

Державне фінансування чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 р. (Євробаскет-2015) складе 7,057 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула (на фото).

Читайте також: Інфраструктура Харкова готова до проведення Євробаскету-2015, - ОДА

"Державне фінансування складе 7,057 млрд грн, з яких реконструкція Палацу спорту в Києві (200 млн грн), створення тренувальних майданчиків для збірних (782 млн грн), компенсація відсотків за банківським кредитом (1,1 млрд грн), будівництво нових злітно-посадкових смуг в Одесі і Дніпропетровську (3,4 млрд грн), розвиток існуючої інфраструктури в містах, які прийматимуть Євробаскет-2015 (1,4 млрд грн)", - зазначили у прес-службі.

Крім того, в документі наголошується, що при підготовці до проведення чемпіонату буде створено 100 тис. нових робочих місць, а для обслуговування та експлуатації нової спортивної інфраструктури - ще 10 тис. робочих місць.

При цьому загальна сума приватних інвестицій в інфраструктуру для проведення в Україні Євробаскета-2015 складе 4 млрд грн. "Основне навантаження на фінансування будівництва необхідної спортивної інфраструктури лежить на приватних інвесторів, на умовах державно-приватного партнерства... Приватні інвестори повністю беруть на себе фінансування будівництва всіх шести нових спортивних арен (Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Львів та Харків). Також приватні інвестори фінансують будівництво термінальних комплексів в аеропортах Одеси і Дніпропетровська. Загальна сума приватних інвестицій складе більше 4 млрд грн. Із них 25% - кошти приватних інвесторів, 75% - кредитні кошти, які інвестори беруть у банках ", - зазначив Вілкул.

Читайте також: В Україні до Євробаскету-2015 за приватні кошти буде побудовано п'ять спорткомплексів, - Колесніков

За його словами, інвестори за планом повертають тіло кредиту банкам за 5 років, а "держава допомагатиме компенсувати відсотки". При цьому віце-прем'єр не уточнив передбачуваний розмір відсотків, які належить погашати державі.

Зазначимо, що сьогодні в Києві пройшло засідання Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи-2015 з баскетболу. За словами Президента Віктора Януковича, в Україні дано старт підготовці баскетбольної інфраструктури під Євробаскет-2015. Раніше глава держави уточнював, що комітет буде займатися питаннями будівництва спортивних об'єктів, розвитку необхідної інфраструктури для вдалого проведення чемпіонату.

Сьогодні Янукович закликав організаторів проведення Євробаскету-2015 відповідально підійти до своєї роботи "з першого дня", не чекаючи контрольних перевірок. "Нам треба буде багато попрацювати всім разом. Той ентузіазм, який є у виконавців, що ми так просто і легко все зробимо, я його не поділяю. Я вважаю, що буде напружена і дуже відповідальна робота. Тож кожен на своєму місці з першого дня, не очікуючи окремих якихось вказівок або контрольних перевірок, повинен відпрацювати план виконання тієї ділянки роботи, яка буде доручена, і мені персонально особисто доповісти, якщо хочете захистити цей план", - сказав Президент.

Читайте також: У Києві створено комітет з підготовки Євробаскету-2015

Також Янукович повідомив, що запропонував віце-прем'єру Вілкулу залучити до цієї роботи тих фахівців, які вже мають подібний досвід роботи, в тому числі й Маркіяна Лубківського (екс-директора оргкомітету з підготовки та проведення Євро-2012 в Україні). "Звичайно, я також хотів би, щоб наша Федерація баскетболу... спільно з Олександром Вілкулом підключили спортивну громадськість та... контролювали і якість, і терміни виконання тих робіт, які необхідно виконати", - додав Президент.

Для проведення в Україні Євробаскету-2015 потрібно створити Національне агентство з підготовки та проведення чемпіонату. Про це сьогодні заявив народний депутат від Партії регіонів, екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков.

"Ми працювали за вашим дорученням, починаючи з березня 2012 р. У нас немає центрального органу виконавчої влади, який безпосередньо готує Євробаскет-2015. Тобто немає нового Нацагентства. Тому все-таки прошу з особистого досвіду, вашого і мого, заснувати таке агентство як центральний орган виконавчої влади", - сказав Колесніков, звертаючись до Януковича.

Президент, своєю чергою, обіцяв подумати над тим, як краще підійти до організації проведення даного заходу.

Читайте також: Кабмін затвердив рішення про сплату обов'язкового внеску за право проведення чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 р

Нагадаємо, в середу, 6 лютого, Президент Янукович підписав указ про створення Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні Євробаскету-2015. Очолив комітет прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Рішення про проведення 39-го Чемпіонату Європи з баскетболу в Україні було оголошено 18 грудня 2011 р. в Мюнхені. Передбачається, що матчі турніру приймуть міста, де проводилося Євро-2012 (Київ, Харків, Донецьк та Львів), а також Дніпропетровськ і Одеса. За результатами Євробаскету-2015 пройде також перший етап відбору на літні Олімпійські ігри 2016 в Ріо-де-Жанейро.