Для проведення позачергової сесії Верховної Ради (ВР) немає жодних підстав. Про це сьогодні, 29 січня, заявив спікер ВР Володимир Рибак.
Для проведення позачергової сесії Верховної Ради (ВР) немає жодних підстав. Про це сьогодні, 29 січня, заявив спікер ВР Володимир Рибак.
"Немає підстав для скликання позачергової сесії. Я не буду порушувати регламент і підписувати документи про скликання позачергової сесії. Виходить, що одні хочуть, а інші - ні. Регламент треба дотримуватися всім. І тим більше 5 лютого збереться чергова сесія Ради", - заявив Рибак.
Також Комітет Верховної Ради України з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності Верховної Ради України (ВР) перевірить законність ініціативи про проведення позачергової сесії. Така необхідність виникла у зв'язку з тим, що нардеп фракції ПР Владислав Лук'янов 25 січня 2013 р. зареєстрував лист, в якому представлена інформація про перетин державного кордону десятьма народними депутатами України, які згідно представленим ініціаторами документами своїми підписами підтримали пропозицію про проведення позачергового засідання.
"Оскільки наведена інформація, на думку народного депутата України Лук'янова, містить ознаки злочинів, передбачених статтями 358 і 366 Кримінального кодексу України, він звернувся з пропозицією взяти до відома вищевказану інформацію при розгляді та вирішенні питання про скликання позачергової сесії Верховної Ради України від 29 січня 2013 року", - говориться в повідомленні прес-служби ВР.
Читайте також: Опозиція передала 158 підписів для проведення позачергової сесії ВР
Крім того, в прес-службі ВР нагадали, що для розгляду документа на підтримку ініціативи про включення до порядку денного сесії Ради питання про висловлення недовіри Генеральному прокурору України з відповідними підписами народних депутатів - ініціаторів, про який згадується в вимозі про скликання позачергової сесії, на сьогодні у ВР не зареєстровано, а тому відсутні підстави для видання відповідного розпорядження голови Верховної Ради України з цього питання.
Нагадаємо, раніше депутати від трьох опозиційних парламентських партій - "Батьківщина", "Свобода" і "Удар" - зібрали 158 підписів і звернулися до голови Верховної Ради Володимира Рибака з конституційною вимогою про скликання позачергової сесії у зв'язку з подіями навколо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Згідно із законом України про регламент Верховної Ради, сесія повинна бути скликана спікером парламенту у семиденний строк з моменту надходження вимоги, підкріпленої необхідною кількістю підписів народних депутатів (мінімум 150).
Читайте також: "Батьківщина" через суд вимагатиме від Рибака оголосити про скликання позачергової сесії парламенту
На позачерговій сесії опозиція пропонує розглянути питання про відставку генерального прокурора Віктора Пшонки, а також створити Тимчасову слідчу комісію з розслідування порушень законодавства при ув'язненні Юлії Тимошенко і Юрія Луценка; розглянути питання про відповідальність керівників силових відомств. Відповідний лист голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк направив спікерові парламенту в понеділок, 21 січня.
Питання про дотримання прав політв'язнів і дій силовиків по відношенню до народних депутатів виникло після того, як депутатів від "Батьківщини" Олександру Кужель, Тетяну Слюз і Людмилу Денисову витіснили з приміщення ЦКБ "Укрзалізниці", де вони брали участь в протестній акції Юлії Тимошенко.
Читайте також: "Удар" ініціюватиме відставку Рибака з посади голови ВР, якщо він не оголосить про проведення позачергової сесії
Також генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи по вбивству народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. За даними Пшонки, Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 млн дол. У випадку, якщо провина Тимошенко буде доведена в суді, їй загрожує довічне ув'язнення.