Розмін фігур: у президента готові пожертвувати Шокіним заради відставки Авакова

Генпрокурор Віктор Шокін і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков можуть стати "розмінною монетою" коаліції Генпрокурор Віктор Шокін і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков можуть стати "розмінною монетою" коаліції
Президентська партія в парламенті визначилася з форматом ротації членів уряду. "Блок Петра Порошенка" має намір заслухати у себе на фракції кожного міністра про виконану роботу і тільки після цього вирішувати питання про персональну відставку. Крім цього, Адміністрація президента і БПП готові обговорювати питання про відставку генерального прокурора Віктора Шокіна. Джерела стверджують, що погодитися на відставку генпрокурора президентська сила готова тільки в одному випадку: міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також повинен покинути свій пост. В "Народному фронті" до такого розміну поки не готові.

Президентська партія в парламенті визначилася з форматом ротації членів уряду. "Блок Петра Порошенка" має намір заслухати у себе на фракції кожного міністра про виконану роботу і тільки після цього вирішувати питання про персональну відставку. Крім цього, Адміністрація президента і БПП готові обговорювати питання про відставку генерального прокурора Віктора Шокіна. Джерела стверджують, що погодитися на відставку генпрокурора президентська сила готова тільки в одному випадку: міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також повинен покинути свій пост. В "Народному фронті" до такого розміну поки не готові.

Чергова сесія Верховної ради, яка відкриється 26 січня, завершить процес переформатування уряду. Затягувати його в парламенті більше не хочуть. Нагадаємо, що в Кабінеті міністрів зараз вакантна посада міністра екології, після того, як ще влітку минулого року був відправлений у відставку голова відомства міністр екології Ігор Шевченко

Заяви про складення своїх повноважень написали голова Мінінформполітики Юрій Стець, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський і голова МОЗ Олександр Квіташвілі . Всі ці прохання має схвалити Верховна рада. Однак на цьому перестановки в уряді не припиняться.

"Я збираюся після початку сесії провести голосування фракції про недовіру конкретним міністрам і тільки після цього - стартувати з перезавантаженням" - заявив РБК-Україна голова фракції БПП в парламенті Юрій Луценко.

Очікується, що кожен міністр виступить перед депутатами з докладним звітом про виконану роботу, після чого у фракції сформують пакет пропозицій кого залишити на посаді, а кого направити у відставку.

В "Народному фронті" поки не говорять про те, як вони будуть визначати гідних міністерського портфеля, але визнають, що перестановки повинні відбутися. "Треба заповнити існуючі вакансії і замінити проблемних людей", - сказав РБК-Україна перший заступник голови фракції НФ Андрій Тетерук.

Очікується, що найбільшою проблемою стане обговорення роботи міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Останнім часом до глави МВС прикута пильна увага.

Тут і журналістське розслідування тижневика "Новий час" про те, що Аваков нібито повернув собі контроль над компаніями, втраченими за часів президентства Віктора Януковича, і затягування з процесом розслідування справ часів Майдану, і зростання злочинності в країні. Занадто багато зараз ставлять міністру на вид, при цьому, не забуваючи і про його досягнення, як створення Національної поліції і початок реформування МВС.

В БПП прекрасно розуміють, що просто відправити у відставку Арсена Авакова, не пішовши на поступки, їм не вдасться. Тому у фракції, стверджують джерела РБК-Україна, народився план обміну, участь в якому готовий прийняти і президент Петро Порошенко.

"Президент готовий ініціювати відставку Шокіна", - заявило джерело в БПП. Сценарій вимальовується наступний. БПП пропонує відправити у відставку Арсена Авакова, зберігши при цьому за "Народним фронтом" право внести кандидатуру свого представника на посаду міністра внутрішніх справ з гарантованою підтримкою президентської фракції.

У свою чергу, Адміністрація президента подає подання на відставку Віктора Шокіна і розраховує на голоси "Народного фронту" під час голосування за нову кандидатуру. При цьому БПП або АП консультації з приводу того, хто буде новим главою МВС, проводити не збираються, принаймні, тиснути або ставити заборону на будь-чию кандидатуру там не мають наміру, покладаючи всю відповідальність на НФ.

Цей сценарій може виявитися цілком життєздатним, але за однієї умови - з ним повинен погодитися прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Після того, як найближчий соратник нинішнього прем'єра - Олександр Турчинов - обійняв посаду секретаря Радбезу і, тим самим, перейшов працювати в президентську вертикаль, голова уряду тісно співпрацював з Арсеном Аваковим.

Неодноразово депутати НФ заявляли автору, що "якщо піде Аваков, то тільки разом з Яценюком". Не готові розглядати вищевикладений сценарій в прем'єрській політсилі і зараз. "Цей сценарій - фейк. Для Яценюка це - нерівнозначний обмін. Він з Аваковим нерозлучний, і підуть з уряду вони тільки разом. Адже Аваков зараз не просто міністр, він фактично виконує обов'язки віце-прем'єра", - заявив РБК-Україна один з високопоставлених представників "Народного фронту", підкресливши, що після того, як народний депутат Микола Мартиненко склав з себе повноваження народного депутата, "саме Аваков стане головною мішенню для критики".

Втім, є один політичний аргумент, який змусить Арсенія Яценюка погодитися із запропонованим розміном. У ньому немає посади прем'єр-міністра, тобто БПП готова, у всякому разі, у найближчі кілька місяців не піднімати питання про відставку глави уряду.

В іншому ж випадку, як зазначило джерело в БПП, "якщо Яценюк не готовий до такого сценарію - розпуск парламенту і перевибори". 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top