Світовий банк (СБ) оновить стратегію партнерства в Україні, а також обере нового директора свого представництва в країні в 2012 році. Про це в ході прес-конференції заявив директор Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер, передає кореспондент РБК-Україна.
Світовий банк (СБ) оновить стратегію партнерства в Україні, а також обере нового директора свого представництва в країні в 2012 році. Про це в ході прес-конференції заявив директор Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер, передає кореспондент РБК-Україна.
"В 2011 році закінчується стратегія партнерства з Україною. Зараз ми на стадії написання нової стратегії партнерства з Україною, вона (стратегія) скоро буде відправлена у раду директорів і десь на початку весни 2012 року вона може бути затверджена радою директорів", - сказав Райзер.
За словами Райзера, нова стратегія буде спрямована на покращення та поглиблення економічних структурних реформ. "Ми бачили, що в Україні є достатньо планів і програм реформ, але ми часто бачимо, що в реальності втілення цих програм і планів відстає або реалізується не повністю", - зазначив він.
Крім того, Мартін Райзер повідомив, що 2011 рік був останній рік його роботи в Україні.
"Це остання прес-конференція, яку я проводжу як директор Світового банку по Україні, я на початку наступного року переїжджаю ...Сподіваюся, що ви надасте підтримку моєму приймачу, який приїде в 2012 році", - повідомив Райзер.
Зазначимо, як заявляв Райзер в кінці листопада, попередня програма СБ передбачала надання Україні кредитів на суму 2,3 млрд дол. за чотири роки.
"Вважаю, ми можемо вийти на подібний рівень - близько 2 млрд дол. протягом наступних чотирьох років. Втім, якщо ми побачимо прогрес України у впровадженні реформ, то обсяг кредитування може бути збільшений. Відповідно, якщо цього не відбудеться, обсяг кредитів може бути менше 2 млрд дол", - сказав тоді представник СБ.
При цьому він додав: "Повинен визнати, що за останній рік ми бачимо певний прогрес в реалізації наших проектів. Наприклад, до минулого фінансового року впродовж останніх 10 років середній рівень вибірки коштів по наших проектах був менше 10% (у рік від суми чотирилітньої програми). За підсумками минулого фінансового року ми досягли рівня вибірки в 15%, а в нинішньому році очікується 20%".
Нагадаємо, рада директорів Світового Банку (СБ) 25 серпня схвалила виділення Україні кредиту у розмірі 150 млн дол. в рамках другого проекту розвитку експорту (EDP-2). Ця додаткова позика розширила кредитну лінію в рамках EDP-2 до 2014 р.
"Україні потрібен більш конкурентоспроможний та диверсифікований експорт для підтримки зростання економіки. Цей проект був одним з важливих джерел фінансування для експортерів в умовах кризи. Шляхом надання цього додаткового фінансування ми сподіваємося розширити вплив EDP-2 на довгострокове відновлення економіки", - зауважив тоді Райзер.
Нагадаємо, на початку березня ц.р. Україна ЄС і Світовий банк домовилися про врегулювання конфлікту, що виник після прийняття поправок до закону про держзакупівлі, через які Брюссель призупинив виділення Києву бюджетної підтримки. Зокрема, тоді Київ погодився внести в законодавство про держзакупівлі зміни, при цьому поправки не обмежаться скасуванням доданих в січні норм.
Відзначимо, про ускладнення у взаєминах України ЄС і СБ стало відомо в кінці лютого. Брюссель вирішив призупинити виділення Києву бюджетної підтримки на фінансування програм у секторах енергетики, енергоефективності, транспорту та екології.
Причиною конфлікту стало прийняття в січні змін до закону "Про державні закупівлі", якими було запроваджено низку винятків з тендерних процедур, у тому числі при закупівлі газу, електричної та теплової енергії, а також послуг з їх транспортування.