Верховна Рада не має наміру на цьому пленарному тижні розглядати законопроекти про перевибори в проблемних округах, реформування НАК "Нафтогаз" і питання про доповнення парламентської квотою Вищої ради юстиції.
Верховна Рада не має наміру на цьому пленарному тижні розглядати законопроекти про перевибори в проблемних округах, реформування НАК "Нафтогаз" і питання про доповнення парламентської квотою Вищої ради юстиції.
Такі рішення були прийняті за підсумками погоджувальної ради.
Минулого тижня спікер парламенту Володимир Рибак заявляв, що питання про призначення перевиборів на проблемних округах і урядовий законопроект про приватизацію української ГТС Рада розгляне протягом двох найближчих пленарних тижнів. Однак, за підсумками сьогоднішньої погоджувальної ради обидва ці питання відкладені.
Читайте також: Кабмін має доопрацювати законопроект про реформування "Нафтогазу", - Єфремов
Представники опозиції заявляли, що парламент планує розглянути питання про реформування "Нафтогазу" цього тижня. Проти виступила Партія регіонів. На думку глави парламентської фракції ПР Олександра Єфремова, поки що це питання розглядати не слід. Він запропонував внести це питання до порядку наступного пленарного тижня, щоб дати уряду час доопрацювати документ, який за словами Єфремова "перш за все глобально-політичний, він має велике звучання в суспільстві".
Законопроект у раду уряд вніс ще в квітні. У разі його прийняття, компанія буде розділена на кілька підприємств, на базі яких будуть створені акціонерні товариства. Після цього не виключена приватизація української ГТС. Вважають проект документа не ідеальним і у головному науково-експертному управлінні Верховної Ради. Там рекомендували доопрацювати документ за підсумками першого читання з урахуванням можливих зауважень і поправок.
Читайте також: Парламенту рекомендують доопрацювати законопроект про приватизацію "Нафтогазу" після першого читання
Також парламент цього тижня не має наміру розглядати проект закону про перевибори в проблемних округах. Вранці Олександр Єфремов заявив, що нардепи мають розглянути і ухвалити новий спільно напрацьований законопроект про проведення перевиборів. "Ми домовилися минулого тижня, що створюємо групу, і ця група напрацює відповідний законопроект (про проведення виборів у п'яти проблемних округах). Зрозуміло, що два законопроекти зареєстровані, але тоді, ми повинні домовиться, якщо ми їх включаємо до порядку денного, значить залишаємо вікно для третього законопроекту, який буде напрацьований. Якщо ми хочемо на цьому тижні розглядати дані законопроекти, ми повинні узгодити це з групою, яка розробляєте третій законопроект, чи в змозі вона розробити його до кінця поточного тижня, щоб ми могли в четвер або п'ятницю розглянути весь пакет законопроектів", - сказав Єфремов.
Фракція "Батьківщина" у свою чергу наполягає на тому, що парламент не повинен розглядати урядові законопроекти № 2971 і 2971-1 про порядок проведення повторних виборів депутатів Верховної Ради в мажоритарних округах, поки не буде розроблений і внесений узгоджений фракціями законопроект. До того ж питання про перевибори зараз розглядає КСУ. Єфремов сьогодні заявив, що суд, на його думку, скоро завершить роботу над цим питанням і тільки тоді парламент зможе приступити до розгляду цього питання.
Читайте також: Рада в найближчі два тижні розгляне перевибори і приватизацію ГТС, - Рибак
У підсумку Рибак сказав, що ці питання зняті з порядку денного і буду розглянуті тоді, коли лідери фракцій прийдуть до спільного знаменника.
Нагадаємо, що за підсумками виборів до парламенту ЦВК визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування на округах № 94, 132, 194, 197 і 223. Через кілька місяців після виборів Вищий адмінсуд України позбавив мандатів Павла Балогу (пройшов по округу № 71) та Олександра Домбровського (округ № 11), скасувавши своїм рішенням результати виборів у цих округах. Перевибори тут мають відбутися разом із виборами до так званих п'яти проблемних округах.
Також Рада відмовилася цього тижня розглядати питання доповнення парламентської квотою Вищої ради юстиції. "Це питання не стоїть до розгляду на цьому тижні. Тому я думаю, що це питання заслуговує окремого розгляду главами фракцій. Узгодимо це питання, тоді і винесемо на розгляд. Але найближчим часом він буде винесений", - сказав Рибак. Доповнення ВРЮ парламентської квотою також викликає у парламентаріїв розбіжності. Раніше на посаду члена ВРЮ був висунутий міністр юстиції Олександр Лавринович, а опозиція заявила про намір висунути кандидатуру захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка.
Читайте також: Опозиція підтримає на перевиборах у проблемних округах кандидатів, що балотувалися раніше
Однак, вже завтра ВР має ухвалити постанову про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин побиття журналістів під час мітингів у Києві 18 травня. У п'ятницю з цього питання в Раді повинен відзвітувати глава МВС Віталій Захарченко.
Також на 24 травня заплановане розгляд звітів про виконання бюджету за 2012 р. і ТСК з розслідування фактів перегляду волевиявлення українського народу на парламентських виборах.