Робота ТСК з розслідування фактів перегляду результатів виборів-2012 припинена

Середа 05 червня 2013 12:41
Автор: RBC.UA
Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак оголосив про припинення роботи тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів перегляду результатів парламентських виборів-2012. Про це Рибак заявив у ході пленарного засідання ВР.

Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак (на фото) оголосив про припинення роботи тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів перегляду результатів парламентських виборів-2012. Про це Рибак заявив у ході пленарного засідання ВР.

За словами спікера, комісія вчасно не надала звіт про свою роботу і, згідно регламенту, її робота була припинена.

Опозиція заявила, що роботу комісії зірвали представники Партії регіонів і КПУ. Депутати більшості жодного разу не з'явилися на засідання ТСК, тим самим зробивши роботу комісії неможливою ", - заявили в опозиції.

Опозиція, у свою чергу, вимагає заслухати звіт ТСК про порушення на виборах 2012 року. За словами депутата фракції "Батьківщина" Арсена Авакова, депутати-члени комісії від Партії регіонів і КПУ саботували засідання, а також прийняття остаточного звіту. Але цей звіт готовий і вчасно був поданий до Апарату, проте керівництво парламенту не вносить його до порядку денного.

При цьому заступник глави регламентного комітету Андрій Пишний додав, що наполягатиме на скликанні позачергового засідання регламентного комітету, де б було розглянуто питання про те, чому депутати Партії регіонів і КПУ блокували роботу комісії: "Потрібно ставити питання про відповідальність цих депутатів".

За словами опозиціонерів, висновки комісії та відповідні документи будуть направлені до правоохоронних органів.

ТСК була створена в березні і її робота за цей час якимись істотними результатами не увінчалася.

Читайте також: Перевибори в проблемних округах можуть пройти 28 жовтня

ТСК займалася розслідуванням дострокового припинення депутатських повноважень Сергія Власенка, Павла Балоги, Олександра Домбровського, а також розслідуванням встановлення фактів неможливості визначення результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223. при цьому, ініціатори створення ТСК - лідери опозиційних фракцій у парламенті, чомусь забули про ще один депутаті, позбавленому мандата, - Андрія Веревського.

Нагадаємо до того ж, що створення комісії з розслідування фактів перегляду результатів виборів було однією з вимог для розблокування роботи парламенту.

Парламент тоді був заблокований через рішення ВАСУ позбавити Сергія Власенка мандата народного депутата, начебто за сумісництво адвокатської та депутатської діяльності. Ще раніше ВАСУ позбавив мандатів Олександра Домбровського і Павла Балогу.

Читайте також: ВР створила ТСК для розслідування фактів перегляду результатів виборів (відео)

Також комісія розглядала рішення ЦВК про неможливість встановлення результатів виборів у п'яти округах. Нагадаємо, що за підсумками виборів, які відбулися в жовтні 2012 р., до Верховної Ради пройшли 445 народних депутатів. ЦВК визнав неможливим встановлення достовірних результатів голосування на виборах народних депутатів ВР VII скликання на округах № 94, 132, 194, 197 і 223, у зв'язку з численними порушеннями, допущеними в ході голосування і підрахунку голосів. Там мають відбутися перевибори.

Читайте також: Опозиція підтримає на перевиборах у проблемних округах кандидатів, що балотувалися раніше

Відносно термінів проведення перевиборів у п'яти округах, говорилося, що вони можуть відбутися навесні 2013 року, проте ніякої конкретики в цьому питанні немає. За деякими даними представники опозиції і більшості досягли принципової угоди і вибори на проблемних округах можуть відбутися 28 жовтня.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся