Робота парламенту знову під загрозою зриву (фото)

Понеділок 04 березня 2013 14:14
Автор: RBC.UA
Завтрішнє пленарне засідання Верховної Ради під загрозою зриву. Сьогодні погоджувальна рада був перерваний на консультації, де розбирали ситуацію, яка склалася в Раді щодо позбавлення депутатського мандату Сергія Власенка і голови регламентного комітету Володимира Макеєнка. Консультації будуть продовжені завтра вранці. В залежності від того, яке рішення ухвалять учасники засідання, буде зрозуміло, чи збереться Рада на пленарне засідання.

Завтрішнє пленарне засідання Верховної Ради під загрозою зриву. Сьогодні погоджувальна рада був перерваний на консультації, де розбирали ситуацію, яка склалася в Раді щодо позбавлення депутатського мандату Сергія Власенка і голови регламентного комітету Володимира Макеєнка. Консультації будуть продовжені завтра вранці. В залежності від того, яке рішення ухвалять учасники засідання, буде зрозуміло, чи збереться Рада на пленарне засідання.

Не виключено, що Рада знову буде заблокована. Про це сказав лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. "Ми будемо збирати фракцію, щоб визначити найбільш ефективний спосіб того, як будемо діяти завтра ... Ми будемо приймати рішення на фракції. Є два варіанти: блокувати чи ні. У нас завдання - домогтися того, щоб Власенко не позбавили мандата. Вони думають , що ми будемо діяти лінійно".

Проблеми в Раді почалися через те, що регламентний комітет ухвалив рішення про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. 1 березня голова Верховної Ради України Володимир Рибак підтвердив, що регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка і направив відповідні документи до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ). Справа буде розглядатися завтра, 5 березня. Також завтра суд розгляне справу про позбавлення мандата депутата від ПР Андрія Веревського.

Читайтек також: Опозиція звернулася в ГПУ з приводу дій Макеєнка щодо Власенка

Опозиція наполягає на тому, що це рішення було прийнято незаконно, а на голову комітету Володимира Макеєнка планують подати до суду і підключити ГПУ до расследованіію. Яценюк вважає, що Макеєнко скоїв кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенко вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. "Макеєнко зробив кримінальний злочин. Ми сьогодні ставили йому питання: де було засідання комітету 27 числа - відповідей нема, хто персонально обдзвонював членів комітету - відповіді немає, о котрій годині проходило засідання комітету - відповіді немає", - сказалЯценюк.

"Вони самі знають, що вони сфальсифікували рішення комітету і відповідають на це таким чином, але ми ж провели сьогодні засідання комітету ... Він (Макеєнко) зробив кримінальний злочин і цей злочин покривається особисто (спікером ВР Володимиром) Рибаком і Рибак про це знає ", - сказав Яценюк.

Сам Макеєнко вважає, що засідання комітету було легітимним. Нагадаємо, що сьогодні вранці перший заступник голови регламентного комітету Валерій Карпунцов заявив, що Макеєнко склав з себе повноваження голови комітету після того як: "Члени регламентного комітету від більшості спробували сьогодні легітимізувати незаконне рішення, яке було прийнято про направлення документів до суду про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. Вони поставили на голосування питання про перегляд цього рішення, але не проголосували за нього, бо це незаконне рішення по суті ніхто не відміняв", - сказав Карпунцов. Сам Макеєнко пізніше заявив, що не складав з себе повноважень голови регламентного комітету. А голова парламентської фракції ПР Олександр Єфремов і зовсім сказав, що Макеєнко пожартував.

Читайте також: ВАСУ 5 березня розгляне справи про позбавлення мандатів Власенка і Веревського

За словами голови політради "Батьківщини" Олександра Турчинова, у справі про позбавлення депутатського мандата Власенко вже призначений суддя Михайло Зайцев і привласнений номер П/800/141/13. Опозиція вимагає від спікера Рибака відкликати звернення до суду.

На думку самого Власенка позбавити його депутатського мандата і як він заявляє заарештувати його можуть за те, що він захищає інтереси Юлії Тимошенко в суді. Власенко вже звернувся до Ради адвокатів Києва та Львова з проханням припинити його адвокатську діяльність. Він просить анулювати адвокатське посвідчення та негайно внести повідомлення про це до Єдиного реєстру адвокатів України. Згідно з новим Кримінальним процесуальним кодексом, право на захист мають тільки адвокати з відповідним посвідченням. Однак сам Власенко вважає, що ця відмова від адвокатської діяльності ніяк не вплине на його статус захисника Тимошенко.

Читайте також: Опозиція не виключає дострокових виборів у Раду (фото, відео)

Нардеп Сергій Власенко в травні 2011 року став захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко у кримінальній справі про газові контракти. У жовтні 2012 року переобрався в Раду за списком "Батьківщини". Раніше правоохоронні органи заборонили Власенко виїжджати з країни в рамках справи про його розлучення.

Депутат з фракції Партії регіонів Володимир Макеєнко був затверджений главою комітету з питань регламенту 25 грудня. Першими заступниками голови комітету є ударовец Валерій Карпунцов і Андрій Пишний з "Батьківщини".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся