Опозиція звернулася в ГПУ з приводу дій Макеєнка щодо Власенка

Понеділок 04 березня 2013 09:40
Автор: RBC.UA
Опозиція звернулася в ГПУ щодо порушення закону нардепом від Партії регіонів, главою регламентного комітету Володимиром Макєєнко у своїх діях щодо рекомендації позбавити нардепа Сергія Власенка його повноважень. Про це заявив перший заступник розділу регламентного комітету Валерій Карпунцов, передає кореспондент РБК-Україна.

Опозиція звернулася в ГПУ щодо порушення закону нардепом від Партії регіонів, главою регламентного комітету Володимиром Макєєнко (на фото). Про це заявив перший заступник голови регламентного комітету Валерій Карпунцов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми вимагатимемо, щоб всі факти про порушення законів були зібрані, було проведено слідство і зроблені всі висновки, що випливають з цього", - сказав Карпунцов.

Крім того, сам Макеєнко заявив, що не складав з себе повноважень голови регламентного комтіету.

Раніше повідомлялося, що нардеп-регіонал Володимир Макеєнко склав повноваження голови регламентного комітету Верховної Ради (ВР). Про це РБК-Україна заявив перший заступник голови регламентного комітету Валерій Карпунцов з "Удару".

"Сьогодні після незрозумілих зборів регламентного комітету голова Володимир Макеєнко заявив, що складає повноваження голови регламентного комітету. Члени регламентного комітету від більшості спробували сьогодні легитімізувати незаконне рішення, яке було прийнято про спрямування документів до суду про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. Вони поставили на голосування питання про перегляд цього рішення, але не проголосували за нього, тому це незаконне рішення по суті ніхто не скасовував", - сказав Карпунцов.

Читайте також: Власенка можуть позбавити депутатського мандату

Таким чином, Макеєнко пішов з посади після того, як комітет легітимізував рішення щодо рекомендації позбавити Власенка мандату.

Карпунцов додав, що "у ВР необхідне голосування за складання повноважень Макеєнка, але зрозуміло, що вони можуть і не проголосувати за це... Опозиція підтримує складення повноважень голови комітету, і ми надалі вимагатимемо визнання незаконним і, по суті, злочином рішення про рекомендацію позбавити Власенка мандата".

Нагадаємо, 1 березня глава Верховної Ради України Володимир Рибак підтвердив, що регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка і направив відповідні документи до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ).

За словами глави політради "Батьківщини" Олександра Турчинова, у справі про позбавлення депутатського мандата Власенко вже призначений суддя Михайло Зайцев і привласнений номер П/800/141/13. Опозиція вимагає від спікера Рибака відкликати звернення до суду.

Читайте також: ВАСУ 5 березня розгляне справи про позбавлення мандатів Власенка і Веревського

ВАСУ призначив розгляд справи про позбавлення мандата народного депутата Сергія Власенка на 14:00 5 березня.

"Батьківщина" у свою чергу вимагає від Генеральної прокуратури України порушити справу по фальсифікації протоколу регламентного комітету, яким відбирають мандат народного депутата України Сергія Власенка.

Читайте також: ВР затвердила голів парламентських комітетів

Раніше сам Власенко заявив, що його можуть заарештувати за те, що він захищає інтереси Юлії Тимошенко в суді. Власенко звернувся в Раду адвокатів Києва і Львова з проханням припинити його адвокатську діяльність. Він просить анулювати адвокатське посвідчення і негайно внести повідомлення про це в Єдиний реєстр адвокатів України. Згідно з новим Кримінально-процесуальному кодексом, право на захист мають тільки адвокати з відповідним посвідченням. Проте сам Власенко вважає, що ця відмова від адвокатської діяльності ніяк не вплине на його статус захисника Тимошенко.

Нагадаємо, депутат з фракції Партії регіонів Владимир Макеєнко був затверджений головою комітету з питань регламенту 25 грудня. Першими заступниками голови комітету є ударівець Валерій Карпунцов та Андрій Пишний з "Батьківщини".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся