США витратили на військову кампанію в Лівії вже близько 750 млн дол. Ця сума була потрібна для фінансування програми США щодо захисту населення Лівії від режиму полковника Муаммара Каддафі, повідомив сьогодні міністр оборони США Роберт Гейтс.
США витратили на військову кампанію в Лівії вже близько 750 млн дол. Ця сума була потрібна для фінансування програми США щодо захисту населення Лівії від режиму полковника Муаммара Каддафі, повідомив сьогодні міністр оборони США Роберт Гейтс, передає РБК з посиланням на Reuters.
"У випадку з Лівією, на жаль, нам доведеться змиритися з цими витратами", - заявив він, відповідаючи на питання американських військовослужбовців.
В ході свого виступу міністр оборони США висловив думку, що спроби уряду країни скоротити витрати в рамках програми зі зниження бюджетного дефіциту, ймовірно, не вплинуть на військові кампанії в Афганістані та Іраці, які фінансуються з інших джерел, ніж оборонний бюджет США.
"Що стосується військових операцій у світі, в яких беруть участь службовці американської армії, я вважаю, що бюджетні проблеми держави не зроблять негативного впливу на їх фінансування", - підсумував Р.Гейтс.
Додамо, що 13 травня 2011 р. лідери лівійської опозиції запрошені в Білий дім. Як повідомили представники адміністрації американського Президента Барака Обами, члени Національної перехідної ради Лівії зустрінуться з радником з національної безпеки США Томом Донілоном, а також з американськими конгресменами. Уточнюється, що в розкладі візиту зустріч з Б.Обамою не передбачена.
У ході першого відвідування Білого дому представники лівійської опозиції намагатимуться переконати американську сторону у своїй прихильності до "моделі побудови демократичного суспільства в Лівії", відзначили члени Національної перехідної ради Лівії напередодні поїздки.
Нагадаємо, з лютого поточного року в Лівії почалися масові акції протесту проти режиму глави країни М.Каддафі, які переросли у громадянську війну між прихильниками і противниками лідера країни. Поступово армія М.Каддафі почала брати гору над бунтівниками, проте Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН) 17 березня 2011 р. прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північно-африканській країні. Відразу ж після цього коаліція з ряду європейських країн, а також США і Катару почали завдавати ударів по військових і цивільних стратегічних об'єктах, які знаходяться в руках лівійського уряду.