Путін підписав закон, що вводить заборону для громадян США всиновлювати російських сиріт (відео)

Президент Росії Володимир Путін підписав закон - відповідь на "акт Магнітського", що забороняє громадянам США всиновлювати російських сиріт. Про це повідомила прес-служба Кремля. Одним з найрезонансніших пунктів нового закону стала заборона на передачу дітей, які є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянами США.

Президент Росії Володимир Путін (на фото) підписав закон - відповідь на "акт Магнітського", що забороняє громадянам США всиновлювати російських сиріт. Про це повідомила прес-служба Кремля. Закон набирає чинності з 1 січня 2013 р.

Читайте також: За закон про заборону усиновлення в російській Думі голосували навіть мертві

Одним з найрезонансніших пунктів нового закону стала заборона на передачу дітей, які є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянами США, а також здійснення діяльності на території РФ органів і організацій у цілях підбору дітей, які є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянам США, які бажають усиновити (удочерити) зазначених дітей. Припиняється від імені РФ дія угоди між РФ і США про співробітництво в галузі усиновлення (удочеріння) дітей, підписаної у Вашингтоні 13 липня 2011 р.

Читайте також: Лавров повідомив Клінтон, що Росія закриє в'їзд американцям, винним у грубому порушенні прав людини

Ще один пункт вводить певні обмеження на діяльність низки некомерційних організацій (НКО) на території РФ. Припиняється діяльність НКО, які беруть участь у політичній діяльності, здійснюваній на території РФ, і безоплатно отримують грошові кошти та інше майно від громадян і організацій США або реалізують на території РФ проекти, програми або здійснюють іншу діяльність, яка становить загрозу інтересам РФ.

Діяльність такого роду організацій припиняється, однак після того, як зазначені організації припинять політичну діяльність, їх діяльність може бути відновлена.

Читайте також: Депутати Держдуми РФ хочуть заборонити іноземцям працювати на федеральних каналах через застереження Познера (відео)

Визначається, що громадянин РФ, який має громадянство США, не може бути членом або керівником некомерційної організації, яка бере участь у політичній діяльності, здійснюваній на території РФ, її структурного підрозділу, або структурного підрозділу іноземної некомерційної організації.

Крім того, законом вводиться заборона на в'їзд на територію Росії громадян США, які вчинили злочини відносно російських громадян, що перебувають за кордоном, або причетних до їх вчинення. Також санкції поширяться на громадян США, наділених державними повноваженнями, що сприяли своїми діями (бездіяльністю) звільненню від відповідальності осіб, які вчинили злочини відносно російських громадян або причетні до їх вчинення, а також причетні до викрадення та незаконного позбавлення волі громадян РФ.

Читайте також: Росія погрожує США розривом дипломатичних відносин через "список Магнітського"

Особи, які винесли необгрунтовані і несправедливі вироки щодо громадян РФ, які здійснюють необгрунтоване юридичне переслідування громадян РФ і прийняли необгрунтовані рішення, котрі порушили права та законні інтереси громадян і організацій РФ, також підпадають під санкції.

Вводиться арешт на території Росії фінансових та інших активів громадян США, яким заборонений в'їзд на територію РФ, і заборона на будь-які угоди з власністю та інвестиціями цих громадян.

Читайте також: Поправка Джексона-Веніка стала історією, - Обама

Встановлюється заборона розпоряджатися майном, що перебуває на території РФ, а також припиняється діяльність на території РФ юридичних осіб, які знаходяться під їх контролем, та повноваження в радах директорів, інших органах управління організацій, зареєстрованих на території РФ.

Список таких громадян може змінюватися Міністерством закордонних справ РФ. Пропозиції щодо його зміни можуть представлятися членами Ради Федерацій, депутатами Держдуми, уповноваженим з прав людини в РФ, політичними партіями та Громадською палатою РФ, а також державними органами.

Читайте також: Сенат США схвалив "закон Магнітського" - Москва готує відповідь (відео)

Передбачається, що міністр закордонних справ РФ не рідше одного разу на рік доповідає палатам Федеральних зборів РФ про хід виконання даного федерального закону.

Одночасно з підписанням "закону Діми Яковлєва" Путін підписав указ про заходи щодо захисту сиріт. Документ, зокрема, спрощує процедуру усиновлення.

Нагадаємо, документ був прийнятий Державною Думою 21 грудня 2012 р. і одноголосно схвалений Радою Федерації 26 грудня 2012 р.

Як повідомлялося, Президент США Барак Обама підписав закон про скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії і Молдови та прийняття "закону Магнітського" 14 грудня ц.р. Раніше, 16 листопада, законопроект був схвалений переважною більшістю Конгресу США. 6 грудня "закон Магнітського" був проголосований у Сенаті США.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top