Путін, диверсанти, Крим: реакція в соцмережах
Напередодні президент Російської Федерації Володимир Путін звинуватив Україну у підготовці терористичних атак в Криму. За його інформацією, ФСБ захопила диверсантів і розкрила агентурну мережу. Президент України Петро Порошенко назвав ці заяви безглуздими і цинічними. Україна готова виступити з ініціативою термінового скликання ради безпеки ООН для обговорення ситуації в Криму. На заяви Кремля оперативно відреагували користувачі соцмереж з числа українських політиків, експертів та журналістів. Як саме - в огляді РБК-Україна.
Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "Блок Петра Порошенко"
Гончаренко прирівняв заяви ФСБ про підготовку терактів у Криму до фольклору. "Казка про те, як в окупованому Криму затримали українську диверсійну групу і запобігли отруєння питної води триває вже п'ятий день, але печінка російського солдата, загартована гальмівною рідиною і одеколоном "Саша", виявилася не чутлива до бандерівської отрути", - написав нардеп, зазначивши, що у Кремля великий досвід в організації провокацій на кордонах сусідніх держав
Сергій Висоцький, народний депутат ("Народний фронт")
Інформація, опублікована Висоцьким, сильно розходиться із заявами ФСБ і Кремля, однак джерело її депутат не називає. "У Криму відбулася банальна подія - в окупаційній "ВЧ РФ" близько Армянська дезертири розстріляли караул і змилися на якомусь тазику", - розповів Висоцький. На його думку, версія про "української ДРГ" була спеціально придумана, щоб приховати цей факт.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури
Глава Мінінфраструктури не став будувати версій висувати теорій щодо події в Криму, зате опублікував "фотофакт", дає відповідь на багато питань. Судячи по коментарям, передплатники Омеляна по достоїнству оцінили його почуття гумору, хоча і припустили, що незабаром фотографія з'явиться на всіх центральних каналах РФ.
Олександр Бригинець, народний депутат ("Блок Петра Порошенко")
Бригинець копнув глибше, нагадавши, що провокації в Криму пішли безпосередньо за зустріччю президентів РФ і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Ердогана. "Впевнений, ці події пов'язані. Саме тому і РФ щось мутіла і мовчала щодо того, що відбулося в Криму - чекала результатів переговорів з президентом Туреччини. Тепер і Туреччина відмовилася від попередніх домовленостей з ЄС, і Путін від "нормандських обіцянок", - написав депутат.
Павло Розенко, віце-прем'єр міністр
Розенко зазначив, що провокація у Криму розрахована як західного, так і на російського споживача інформації. "По-перше, такими діями на міжнародному рівні Росія хоче відійти від програшною дискусії на тему "чий Крим?" А запустити іншу дискусію вже на тему: "а чи був хлопчик?" (українська ДРГ). По-друге, сьогодні вранці з'явилися нові акценти російської пропаганди в цій історії - "вони хотіли зірвати курортний сезон". А ось це вже мулька виключно для внутрішнього споживання. Мобілізація електорату називається", - наголосив Розенко.
Вікторія Сюмар, заступник голови фракції "Народний фронт"
На думку Сюмар, кримський інцидент спровокувала передвиборча соціологія в Росії. "Через місяць у Путіна вибори в Думу. Соціологія далека від оптимізму. Народ треба налякати. Свій народ. Як завжди терористичною загрозою. Путін знає, як на цій хвилі виграти вибори", - написала заступник голови фракції.
Павло "Паштет" Белянський, письменник, блогер
Автор книги історій з життя "Я працюю на кладовищі" Белянський відреагував на "успіхи ФСБ в Криму у властивій йому манері: і зворушливо, і патріотично, і про кохання. Чоловіки, паспорта будинку не забуваємо!
Володимир Ар'єв, народний депутат ("Блок Петра Порошенко")
Ар'єв відреагував на події в Криму фотоколажем із зображень намети "української ДРГ" і портрета відпочиває на морі. "Ця "ДРГ" ймовірно проривалася в стратегічний магазин, коли скінчилися пиво і шашлик", - припустив нардеп.
Олег Ляшко, лідер Радикальної партії
Ляшко виявився небагатослівним і напрочуд серйозний. Він провів паралелі з подіями 1939 року і тим, як вони подавалися в радянській пресі. Мова йде про радянсько-фінській війні, яка почалася з «провокації». Документальне підтвердження Олег Ляшко докладає.
Лариса Сарган, прес-секретар генерального прокурора
Сарган звернулася до "диванним експертам", активізувалися на останніх новинах з Криму, з низкою риторичних запитань: "Ви знаєте, де найближчий мобілізаційний пункт? Ви пройшли курси першої медичної допомоги? Ви в тир коли останній раз ходили? Якщо завтра війна, а ви ж всі втомлені!?" - написала Сарган Відзначимо, що в коментарях до її публікації відповідей на ці питання знайти не вдалося.
Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії
На думку Магери, провокаційні заяви Кремля по Криму пов'язані з наближенням 25-річчям незалежності України. У цьому зв'язку він закликав всіх українців "сприяти можливостям кожного нашої української армії, нашим СБУ, МВС, іншим правоохоронним структурам". "Якщо ми всі будемо в єдності, то про нас зламають зуби", - упевнений заступник голови ЦВК.
Мустафа Найєм, народний депутат ("Блок Петра Порошенко")
Найєм вирішив нагадати "панам з ФСБ" і президенту РФ Володимиру Путіну про те, що таке насправді спецоперації і теракти, перерахувавши низку випадків з недавнього минулого, наочно демонструють, у кого "колоду в оці".
Ірина Геращенко, перший віце-спікер
Геращенко здивувалася млявої реакції політиків на кримський інцидент і закликала всі політичні сили підтримати позицію президента. "Це той випадок, коли не може бути різних думок і ідеологічних розбіжностей, а потрібно демонструвати єдність у захисті суверенітету України", - заявила Геращенко.