ua en ru

Проти першого заступника начальника Київської обласної митниці Сергія Наумова порушено кримінальну справу

Автор: RBC.UA
Відділ Генеральної прокуратури України з розслідування злочинів щодо корупційних діянь порушив кримінальну справу стосовно першого заступника начальника Київської обласної митниці Державної митної служби України Сергія Наумова за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та його пособника за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України.

Відділ Генеральної прокуратури України з розслідування злочинів щодо корупційних діянь порушив кримінальну справу стосовно першого заступника начальника Київської обласної митниці Державної митної служби України Сергія Наумова за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та його пособника за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, повідомляє прес-служба ГПУ.

Встановлено, що Наумов, при пособництві приватного підприємця, вимагав та отримав від представника однієї з комерційних структур хабар в особливо великому розмірі за вирішення питання щодо безперешкодного митного оформлення їх вантажів в зоні діяльності митного поста "Східний термінал" Київської обласної митниці Держмитслужби України.
Слідство по справі триває.

Раніше ЗМІ писали про те, що Наумова затримали 15 червня. Повідомлялося, що в його офісі в результаті спецоперації знайшли 300 тис. eвpo. Пізніше з'явилася інформація, що за три дні замначальника київської обласної митниці відпустили.

Уже 20 червня Держмитслужба заявила, що інформація, про те, що Наумов одержав хабар в 300 тис. євро не відповідає дійсності.
Останнім часом все більш частими стали повідомлення про затримання працівників та чиновників митниці.

Рік тому, в червні 2011 р. СБУ відкрила оперативно-розшукові справи на більшість керівників Київської регіональної митниці - однієї з найбільших митниць країни, діяльність якої перебуває під особистим контролем голови Державної митної служби. За даними джерел видання "Дзеркало тижня. Україна", приводом для цього стала кримінальна справа проти начальника відділу митного оформлення Київської регіональної митниці Володимира Зоріна, заарештованого 28 квітня.

Також в лютому повідомлялося про затримання п'яти посадових осіб Луганської митниці. За сприяння переміщенню товарів через українсько-російський кордон поза митним контролем дані працівники митниці намагалися отримати незаконну винагороду в особливо великих розмірах. Прокуратура області порушила ряд кримінальних справ за ст. 368 Кримінального кодексу України.

А в листопаді минулого року Служба безпеки України спільно з підрозділом внутрішньої безпеки Державної митної служби України викрили корупційну діяльність службовців митного поста "Луцьк" Ягодинської митниці (Волинська область), які брали хабарі за прискорення митного оформлення вантажів. Серед затриманих були начальник митного поста "Луцьк", його заступник, начальник сектора і кілька інспекторів Державної митної служби України.

У серпні минулого року СБУ спільно зі Службою з питань протидії корупції Держмитслужби викрили факт хабарництва в м. Одеса.
Раніше прем'єр-міністр Україна Микола Азаров закликав підприємців допомогти уряду в боротьбі з корупцією в податкових і митних органах. За словами Азарова, у разі виникнення питань до конкретного керівника в митниці або податкового інспектора уряд гарантує, що той: "негайно буде звільнений, і, якщо є підстави для кримінального переслідування, їм будуть займатися ті, хто за службовим обов'язком за це відповідає".

Ця заява прозвучала в травні минулого року, а в липні Європейська бізнес-асоціація (ЄБА), за результатами проведеного опитування, зробила висновок, що ситуація з корупцією в митних органах у 2011 р. не поліпшилася. Але в ЄБА наголосили, що робота митних служб з початку року стала більш відкритою, а кількість митних процедур значно скоротилася.

8 червня Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні". Таким чином, істотно розширено коло осіб, які є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення. Серед них, зокрема, і верхівка влади - Президент, прем'єр-міністр, голова Верховної Ради, генеральний прокурор - і керівники інших центральних органів виконавчої влади. Цей закон також дозволяє виявляти корупцію в сфері надання публічних послуг, зокрема в діяльності аудиторів, оцінювачів, нотаріусів та ін.